אולם ומלואו: מה צריך לדעת כשבוחרים מקום לאירוע | מגזין חתונות | My Day

אולם ומלואו: מה צריך לדעת כשבוחרים מקום לאירוע

כל זוג חולם על חתונה ב”מקום המושלם”, אבל מה עומד מאחורי הפנטזיה הזו? האם הכוונה למקום יפהפה באופן בלתי רגיל, אולי דווקא מדובר על לוקיישן שנוח עבור קהל האורחים – צעירים או מבוגרים, מיקום שמתאים בול לסגנון של בני הזוג – או כזה המשלב את הכל יחדיו?

כדי לגלות זאת נפגשנו עם הצד שאחראי על יצירת הלוקיישן – זה שיעטוף את החתונה כולה ויתן את הטון. אדריכלי מתחם האירועים LAGO – האדריכל הראשי פיצו קדם, האחראי על תכנון המתחם ועיצוב המעטפת החיצונית המרשימה וצמד האדריכליות ברנוביץ-אמית האמונות על החלליים הפנימיים – מגלים לנו מה חשוב עבורם, כאדריכלים, בעת בניית אולם אירועים, לאילו פרטים זוג צריך לשים לב בעת בחירת לוקיישן ואילו אלמנטים מיוחדים יכולים לשדרג את המקום.

מקבלת הפנים ועד לאקוסטיקה

למה צריך לשים לב כשבוחרים אולם? “כדי להבין בדיוק מה אנחנו מחפשים בלוקיישן החלומות שלנו, יש להבין תחילה מה אנחנו באמת צריכים – מקום המתחשב בהתפתחותו של האירוע מההתחלה ועד הסוף. כל אחד מהשלבים השונים באירוע דורש את המקום הראוי לו”, מסבירה סיגל ברנוביץ. “זה מתחיל מטקס קבלת הפנים וכלה בריקודים שנמשכים עד לשעות הקטנות”. תחנה ראשונה, אם כך – היא קבלת הפנים – חשוב לראות היכן היא מתרחשת. “מדובר בחלון הראווה הראשוני של הארוע, וכדאי שהוא יהיה במקום נאה ומרשים המאפשר התקהלות נעימה עם חוויות שונות של ישיבה ועמידה. חשוב מאד, כמובן, מיקומה של החופה – הנוף הניבט ממנה אם היא בחוץ או הסביבה העוטפת אותה כשהיא ממוקמת בתוך האולם”.

אולם ומלואו: מה צריך לדעת כשבוחרים מקום לאירוע

איזור קבלת הפנים מאד חשוב. “מדובר בחלון הראווה הראשוני של האירוע”. המרפסת של LAGO. צילום: Paper Hearts

אולם ומלואו: מה צריך לדעת כשבוחרים מקום לאירוע

 צילום: Paper Hearts

“השלב הבא, הסעודה – הינו חשוב לא פחות – היום אנחנו מצפים שהאירועים ירגישו כמו חוויה של מסעדת יוקרה. הורסאטיליות של צורות הישיבה השונות מייצרות אירוע רב חוויתי – כמו ברים גבוהים ושולחנות קומונלים ארוכים לקהל הצעיר, ישיבת לאונג’ או ישיבה רגילה. כל אלו הופכים את האירוע לרחוק שנות אור מהחד גוניות המיושנת של חתונות העבר. גם הבר הוא אלמנט מרכזי, מקום שמהווה נקודת מפגש בארוע וגם חולש על רחבת הריקודים. הקרבה בין השניים היא כמובן הכרחית ומייצרת חוויה שלמה”.

עניין נוסף וחשוב מאד הוא אלמנט האקוסטיקה. “חשוב שהאקוסטיקה תהיה טובה מספיק שתאפשר לאנשים לדבר בינם לבין עצמם בנינוחות ועדיין תאפשר סאונד חזק ומרשים באזור רחבת הריקודים וההופעות. אם כל האורחים בארוע יוכלו ליהנות – מובטח ארוע מוצלח”. כיום ישנן מבחר אופציות “להתגבר” על האקוסטיקה כמו הושבת המבוגרים במפלס גבוה ורחוק מהרחבה, ולמקד את מקור הסאונד קרוב ככל הניתן לאזור הריקודים והבר.

מבחינת האדריכל פיצו קדם, אחד הדברים החשובים ביותר בעת תכנון מתחם האירועים LAGO היה הסתרת אזורי ה”הכנה”, אחורי הקלעים של האירוע. “כשיצרנו את הסכמה של המקום היה לנו חשוב שהאורחים לא יראו את המטבח, את מקומות הפריקה והטעינה”. כך, במתחם קיים מטבח אחד גדול עבור שני האולמות, והאורחים אינם רואים אותו.

כשהחוץ משפיע על הפנים

המתחם מורכב משני אולמות, מרפסת ענקית הצופה לנוף אגם רחב ידיים ושתי סוויטות מפנקות בהן ניתן להתארגן לפני ולהישאר לישון בתום האירוע – חוויה שלמה במקום אחד. אין ספק ש-LAGO הינו מתחם שונה מאחרים, ולא רק בשל הדאגה לחוויה כוללת שעוטפת את בני הזוג ב-360 מעלות. המראה הייחודי של המתחם הוא זה שהופך אותו לייחודי בנוף, תרתי משמע.

אולם ומלואו: מה צריך לדעת כשבוחרים מקום לאירוע

שילוב בין בטון לזכוכית. המבנה המהפנט של LAGO. צילום: Paper Hearts

מה הייתה ההשראה למבנה הייחודי? “החיפוש היה סביב מקום טהור, מינימליסטי, קיבלנו השראה ממבנים יפנים. זו אדריכלות שקטה, שלא ‘עושה שריר'”, מסביר פיצו. “כשהתחלנו לעבוד על המתחם, חיפשנו מבנה שהוא כמו אייקון סביבתי, אולם תרבות או מוזיאון. הפנים חשוב מאד, אבל לא פחות ממנו היא החוויה הראשונית ברגע שרואים את המבנה – עוד לפני שנכנסים. החיפוש היה אחר מראה חגיגי, אפילו טהור – כך שהחלטנו להשתמש בזכוכית לבנה לא מחופה שדרכה עובר אור. מדובר בלוחות זכוכית ענקיים מגרמניה, האורות פורצים החוצה כמו צילום רנטגן, מה שמעניק מראה מאד זך לאולם. החומר השני בו השתמשנו הוא פריקסטים של בטון. יש משהו בניגוד בין החומר הקל, המרחף לבין המסה הבטונית הישראלית – איזה ריקוד בין החומרים, והדינמיקה הזו מרהיבה”.

עוד משחק בין ניגודים הוא בין האורבני לטבע – הנוף הניבט מן המרפסת הענקית של המתחם הוא של אגם קסום, בלב הכרך. גם במהלך תכנון האולמות – LAGO SPIRIT ו-LAGO SOUL הייתה מחשבה “להכניס” את האגם פנימה.

“ב-LAGO SOUL, אולם אינטימי האידיאלי לעד 400 אורחים, ניתן לראות את האגם”, מגלה האדריכלית גלי אמית. “האגם נפתח ממול האורחים המגיעים לאולם מהחזית הצפונית של המבנה – באזור קבלת הפנים והחופה. גם הבר ורחבת הריקודים נמצאת במפלס נמוך יותר כך שרואים את האגם.

“LAGO SOUL מייצר חוויה באווירה יוקרתית עשויה ומדויקת לחתונת בוטיק. השפה העיצובית של המקום מתכתבת על הסגנון האדריכלי כולו, קווים אלכסוניים, גיאומטריים ודינמיים, מינימליזם וסגנון נקי והרמוני. ההתייחסות לאולם זה מזכירה מעין מסעדה, עם חלוקת חלל קבועה. החומר השלט בעולם הוא במבוק, מהקירות ועד לשולחנות והספסלים”.

אולם ומלואו: מה צריך לדעת כשבוחרים מקום לאירוע

פנינה ארכיטקטונית מרשימה. המעבר מהכניסה לרחבת קבלת הפנים של LAGO. צילום: LAGO

אולם ומלואו: מה צריך לדעת כשבוחרים מקום לאירוע

החוויה אף מתעצמת בשעות הערב. צילום: LAGO

להפוך את האולם לכל עולם שתרצו

גם באולם LAGO SPIRIT, בו נכנסים עד 1,000 איש בישיבה ועד 2,000 באירוע קוקטייל, פוגשים את האגם בדרך לקבלת הפנים ובקבלת הפנים עצמה. לאחר מכן, בפנים, רחבת הריקודים והבר ממש ממול האגם – ובשילוב עם האורות זו חוויה אנרגטית ועוצמתית.

“ההתייחסות לאולם הזה היא ממש כמו חוויה של קופסת תכשיטים, המגלה את עצמה רק ברגע בו נכנסים פנימה”, אומרת סיגל. לאולם ישנו טכנולוגיה מיוחדת באמצעותה ניתן ליצור קונספט ייחודי לאירוע – ” LAGO SPIRIT הוא כמו זיקית המשנה את פניו כל הזמן. הוא משרת את הרצונות והפנטזיות של הזוג באמצעות טכנולוגיה הנקראת 3D Mapping, הקרנת תלת מימד ה’מתלבשת’ על כל הקירות והתקרה, גרפיקה תלת מימדית שיכולה לצקת תוכן לכל אירוע. זו הזדמנות מדהימה לפרוץ את הגבולות עם סגנונות שונים ותמות מיוחדות. הקירות הם ממש כמו קנבס לבן ומאפשרים לכל זוג להגשים את חלומו”.

באולם זה קיים חדר עישון פנימי, מעין פטיו, בו גם מוגשים קפה וקינוחים, “המחשבה היא להשאיר את האורחים כל הזמן באזור. חדר העישון גורם לך להרגיש חלק מהאירוע, שאתה לא מפספס כלום”.

אולם ומלואו: מה צריך לדעת כשבוחרים מקום לאירוע

טכנולוגיית הקרנת תלת המימד ש”מתלבשת” על הקירות, לחתונות בקונספט ייחודי. צילום: LAGO

***

לסיכום, מלאכת תכנון אולם האירועים משלבת בין אסתטיקה לפרקטיות, ולכך יש לשים לב כאשר אתם מחפשים מקום לחתונה. התייחסו לכל האלמנטים, לא רק לדקורציה ולמראה הכללי אלא גם למיקום של כל “סצנה” – מאזור קבלת הפנים, דרך הבר ורחבת הריקודים ועד ל”אחורי הקלעים” שעדיף שישאר נסתר כדי להפוך את החוויה לשלמה. כאשר כל החלקים משתלבים באופן הרמוני וגם באופן כזה שאתם מתחברים אליו – כנראה שמצאתם את אולם חלומותיכם.

צילום ועריכה: Paper Hearts

***

אולם ומלואו: מה צריך לדעת כשבוחרים מקום לאירוע

** הכתבה נכתבה בשת”פ עם LAGO

קטגוריות
המגזין,מידע שימושי לחתונה
תגיות
paper hearts,אולם אירועים,מקום חתונה,מקום להתחתן

הפוסט הקודם

White Blush: טלי הנדל

המלצות צוות המגזין 🖤

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
x