בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול - בלוג חתונות - My Day

בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול

בימים הקרובים יטוסו כמה מעצבים מובחרים מישראל לניו יורק כדי לקחת חלק באחד האירועים החשובים של השנה בתחום החתונות. הם יגיעו לשם כדי להציג את הקולקציה החדשה שלהם לעונה הבאה, לראות ולהיראות וגם לסגור עסקאות עם בתי האופנה הכי נחשבים בעולם. השם שלהם יתנוסס לצד את המעצבים המובילים בעולם, בלוגרים  ועורכי אופנה של המגזינים הכי גדולים ועל הדרך יביאו הרבה גאווה לתחום החתונות בישראל.

שבוע האופנה לכלות מתקיים פעמיים בשנה, בחודשים אפריל ואוקטובר. באוקטובר עיקר ההתרחשות היא בחדרי התצוגה- כל מעצב בוחר לו לוקיישן ולשם מגיעים הקניינים כדי להתרשם מהקולקציה וכמובן, לסגור עסקאות. הקולקציות המוצגות נותנות את הטון לעונת החתונות הבאה. לכן השבוע הזה מלא בהשראה לעונת החתונות הקרובה, עם כל הקולקציות החדשות, המעצבים הכי נחשבים, מגזיני האופנה ובעיקר- הרבה סטייל.

בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול

אז רגע לפני שהן מתעופפות לחשוף את הקולקציה החדשה שלהן בשבוע הכלות בניו יורק ולהביא את הסטייל שלנו לעולם הגדול, ישבנו לשיחה עם ארבע מעצבות אהובות במיוחד שלוקחות חלק בשבוע האופנה, כדי לשמוע על המעמד המדהים הזה, מה הן אורזות לשבוע הכי חשוב בשנה המקצועית שלהן ומה ההבדל בין הכלות הישראליות ללקוחות שלהן שבחו״ל.

בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול

לימור רוזן החלה את דרכה בבצלאל, האקדמיה לעיצוב ואומנויות בירושלים והמשיכה ללימודי עיצוב אופנה במדריד. היא הייתה חלק מצוות המעצבים של המעצבת הנחשבת דיאן פון פירסטנברג בניו יורק וכעת הינה הבעלים של סטודיו לעיצוב שמלות כלה הנושא את שמה. עבור מישהי שגדלה בבית שכולו אופנה, הייתה זו הבחירה הטבעית לעסוק בתחום והרווח הוא כולו שלנו.

בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול

בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול

מה הדבר הכי מרגש/מעניין שקרה לך שם? התצוגה הראשונה הייתה מאוד מיוחדת. להעמיד את הדגמים שלי על מסלול בניו יורק ולראות אנשים נעמדים ומוחאים כפיים זה רגע מדהים. ללכת בין האנשים ולשמוע מה הם אומרים, זה מאוד מרגש. אבל מה שהכי כיף לי, זה לשמוע גם את התגובות של האנשים שלא נמצאים שם. אנשים מסתכלים על הדברים ומתלהבים. כלות מחו”ל כותבות לי מיילים שזאת הייתה שמלת החלומות שלהן והדבר הכי יפה שהן ראו, זה באמת מחמם את הלב. הכי מרגש לשמוע מה אנשים אומרים ולדעת שזה נאמר על עיצובים שלי.

מי הכי היית רוצה שתלבש את השמלות שלך? אמנם היא כבר התחתנה, אבל הייתי שמחה לראות את אוליביה פלרמו עם שמלה שלי. מבחינת סטייל היא בדיוק מה שאני אוהבת. היא מצליחה לאגד גם אלגנטיות וגם סקסיות ולהיות מאוד fashion forwardומודרנית, והיא עושה את זה בצורה הכי מדויקת שראיתי בשנים האחרונות. אם היום היא   הייתה מתחתנת שוב, הייתי מאוד שמחה שהיא תלבש שמלה שלי. זאת הייתה יכולה להיות חותמת סטייל ענקית בשבילי.

3 דברים שאת לא טסה בלעדיהם לשבוע הכלות: אני לא יכולה להגיד ספר כי אין באמת זמן לקרוא. הדבר הראשון הוא פלאפון כדי לדבר עם הבת שלי שנשארת בארץ ועם הסטודיו שלי. דבר שני הוא רפרנסים לפרזנטציות שלי. אני חייבת לדעת בדיוק איך הפרזנטציות יראו ולכן אני מגיעה לשם כשהכל כבר מוכן מראש מבחינת הלוק הכללי של האיפור, השיער והשמלה. דבר שלישי והכי חשוב הוא בעלי, הוא תמיד בא איתי והוא הוא עוזר לי בהכל וחלק בלתי נפרד מהתהליך.

במה לדעתך שונה הכלה הישראלית מכלות בשאר העולם?   הכלות בחו”ל הן יותר קלאסיות, בעוד שהכלות הישראליות פחות תקועות במסגרת של שמלת כלה קלאסית. הן מוכנות לנסות המון דברים, יש להן דעה אישית מאוד חזקה ובחירות עם אופי. המעצבים בארץ מקדימים בכמה שנים את מה שיש בחו”ל. בחו”ל עכשיו הכנסנו דברים שלפני 4 שנים היו בארץ, כמו התחרות המחורזות והדגמים הגיאומטריים המעצבים בארץ הם מאוד מתקדמים מבחינתך סטייל ותעוזה. הקהל הישראלי דוחף את המעצבים להיות כאלה, צריך להמציא את עצמנו כל הזמן מחדש וזה גורם לנו כל הזמן ליצור ולהיות הכי יצירתיים שיש.

 

בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול

מירה צבילינגר היא אחת המעצבות הוותיקות והידועות בארץ בתחום שמלות הכלה ושמלות הערב. ביתה של מירה- המעצבת ליהי צבילינגר, בוגרת שנקר, חברה לאימה, וכיום שתיהן יחד עומדות מאחורי המותג. עבודותיהן היוקרתיות נמכרות בארץ לצד בתי אופנה מובילים בעולם.

בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול

איך מתכוננים לאירוע כזה? הכל נעשה ממש בקפידה. זאת עבודה קשה של עיצוב ועשייה של שמלות חדשות שמציגים בפני קניינים. השמלות הן חלק מהקולקציה של 2017 שעוד לא ראו. הכל תחת אותה השראה ואותו הקונספט. אנחנו עובדים מהבוקר עד הלילה, כי מעבר לעבודה השוטפת יש את כל ההכנות שזה הצד של ההפקה, פגישות עם לקוחות חדשים, דוגמניות, למצוא מקום שאנחנו מציגים בו, להכין קטלוגים, צילומים ובקיצור- המון עבודה.

תארי לנו את החוויה:  זה מדהים, זה מאוד מרגש, זאת הזדמנות מדהימה שניתנת לנו כמעצבות להביע ולהראות את החלומות שלנו בני יורק שהיא בירת האופנה העולמית, מול אנשים מאוד חשובים. תמיד מגיעים כל המי ומי של תעשיית האופנה וזה נורא כיף שאתה יכול לתת ביטוי במקום מאוד מכובד ליצירה שלך. מאוד גדול, מאוד מרגש. לא כל אחד יכול להציג שם וזה באמת כבוד גדול. כבר מכירים אותנו ואת השמלות שלנו וזה באמת כבוד גדול. יש לנו שם טוב.

מה הדבר הכי מרגש/מעניין שקרה לך שם? באפריל 2015 עשינו תצוגת אופנה ראשונה גדולה והוזמנה עורכת ראשית של המגזין הראשי BRIDES וכולם חיכו לה ונתנו לה כבוד. כמובן שאנחנו עוקבות אחריה וראינו שישר אחרי התצוגה היא צייצה בטוויטר ובחשבון האינסטגרם שללא ספק מירה צבילינגר היא הפייבוריטית החדשה שלה. זה היה מאוד מרגש.

מי הכי היית רוצה שתלבש את השמלות שלך? ג’וליה רוברטס. אנחנו מאוד אוהבות אותה. היא לא רק עם יופי, היא נראית אחת עם ראש ואישה חזקה ודומיננטית שתדע להחזיק שמלה מאוד יפה.

במה לדעתך שונה הכלה הישראלית מכלות בשאר העולם?  אני חושבת שהכלה הישראלית היא יותר קלילה, פחות מחפשת שמלות עם נפח ושובלים גדולים. בחו”ל הכל יותר דרמטי, בארץ הכל יותר קליל. הישראליות יותר קלילות, הן רוצות לרקוד, להתפרע וליהנות.

 3 דברים שאת לא טסה בלעדיהם לשבוע האופנה: ערכת פרחים בעבודת יד– כל הפרחים שאנחנו יוצרות לשמלות הם עבודת יד, אנחנו תמיד נוסעות עם עוד פרחים למקרה שנרצה להוסיף, בעלי והילד כמובן- באים איתי לכל מקום ובגדים יפים, כדי שיהיה לי מה ללבוש בשבוע האופנה.

בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול

לי גרבנאו היא בוגרת בית הספר הגבוה לעיצוב והנדסה שנקר בהצטיינות. אל תחום שמלות הכלה הגיעה בעקבות חתונתה. את התמחותה עשתה אצל מעצב מוביל בלונדון כבר בתום השנה הראשונה ללימודים היא פתחה מותג אופנה לעיצוב שמלות כלה וערב, הנושא את שמה וסומנה כאחת המעצבות המבטיחות בארץ ומאז היא דואגת לעמוד בציפיות.

 

בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדולבדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול

תארי לנו את החוויה: זאת תמיד חוויה מלחיצה ומרגשת ביחד, זאת המון עבודה, מלווה בסיפוק אדיר.

מה הדבר הכי מרגש/מעניין שקרה לך שם? אני זוכרת שבאחת הפעמים שהצגתי, פגשתי סטייליסטית מאוד נחשבת בתחום הכלות והיא חיפשה את הדגם שהיא הכי אהבה בתערוכה. היא הסתובבה בין הדגמים ובסוף בחרה את השמלה שלי וזה קיבל חשיפה רבה. מאוד התרגשתי, זה הרגיש כמו לקבל מדליה.  הדבר הכי מרגש שקורה בכל תערוכה זה שחנויות מכל העולם קונות את הדגמים שלי. זה מאוד מרגש לראות את הדגמים שלי בחנויות בכל העולם במקומות כמו אוסטרליה, קנדה, ארה”ב, יפן ועוד.

3 דברים שאת לא נוסעת בלעדיהם לשבוע האופנה? כלי תפירה, כל הקטלוגים שלי ובעלי…

מי הכי היית רוצה שתלבש את השמלות שלך? גרייס קלי היא אייקון אופנה שאני מעריצה כבר שנים, היא ההשראה שאני תמיד חוזרת אליה. הייתי שמחה להלביש גם את הנכדה שלה- שרלוט, הנסיכה ממונקו.

בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול

רינת אשר היא המעצבת שעומדת מאחורי המותג פלורה. היא התחילה מסטודיו קטן בחיפה ועד מהרה פרצה לשוק הבינלאומי. השמלות עם המראה האירופאי ונגיעות הוינטג’ מככבות על שערי מגזינים יוקרתיים ומופצות בארץ, לצד בתי אופנה בכל העולם .

בדרך לניו יורק: המעצבות שעושות את זה בגדול

כמה שנים את כבר מציגה בשבוע הכלות של ניו יורק? זאת תהיה השנה השנייה שאני מציגה שם, הפעם הרביעית בשבוע האופנה.

איך מתכוננים לאירוע כזה? ההכנות מתחילות חודשים לפני, כל הצוות שלי מתכונן ומתכנן הכל עד לרמה של הפרטים הכי קטנים. אני מקיפה את עצמי באנשים הכי מקצועיים שיש. בחדר התצוגה שלי אני מנסה ליצור את האווירה שהכי מתאימה למותג, אני רוצה שמי שמגיע יקבל משהו אחר. יש הכנות מרובות החל מבחירת המקום, הדוגמנית, הקונספט של חדר התצוגה, המיתוג. יש חשיבות אפילו לפרחים שאנחנו בוחרים, לכיבוד שאנחנו מגישים. עושים ליהוק (קאסטינג) לדוגמניות. הפרזנטציה של הדוגמנית ואיך שהיא מציגה את השמלות גם מאוד חשובה. אנחנו משקיעים חודשים של עבודה כדי להגיע מוכנים לשבוע הזה ולהפיק ממנו את המיטב. צריך גם לדעת לסנן קניינים ולקוחות שאנחנו נפגשים איתם, אני בוחרת בקפידה את החנויות שאני מוכרת בהן את השמלות שלי. אני מחפשת חנויות עם רוח צעירה, שמתאימות למותג.

תארי לנו את החוויה:  בשבוע של שבוע האופנה כל השעות הפוכות, אני בכלל לא ישנה. האדרנלין בשמיים והטלפון לא הפסיק לצלצל. מה שהכי יפה באירוע הזה, זה לראות את כל מובילי דעת הקהל- הבלוגרים, המגזינים הגדולים, הצלמים, מעצבי האופנה. זה מדהים לפגוש את כל האנשים שנמצאים מאחורי העשייה הזאת. את פוגשת אנשים שאת קוראת עליהם ובכלל לא חלמת לפגוש- צלמים, כתבים, מעצבים.

מה הדבר הכי מרגש/מעניין שקרה לך שם? זה כיף להיחשף לאנשים ותרבות שאת לא מכירה, כל האתרים הכי גדולים. שם הכל קורה בגדול. זה כמה ימים שזה קורה וזה מאוד מרגש ומעצים, לקבל את כל הפידבקים מכולם. אנשים מגיעים מכל העולם. מעניין לראות את הבחירות ממקומות שונים בעולם, בכל מקום יש בסט סלר אחרים. הכלות שלי בכל מקום בעולם שונות, אפילו בתוך ארה”ב עצמה, .יש הבדל בין המדינות

3 דברים שאת לא נוסעת בלעדיהם לשבוע האופנה בניו יורק: Outfit לכל אחד מהימים, אני לוקחת איתי ג’קט עור שחור לערב שמתאים לכל דבר, גם לשמלת ערב וגם לג’ינס. אפילו צילמתי אתו שמלת כלה בקולקציה האחרונה. טלפון…. האינסטגרם שלי והכל מחובר אליו. וסניקרס, נעליים נוחות.

מי הכי היית רוצה שתלבש את השמלות שלך? אני מאוד אוהבת את קרלה ברוני-סרקוזי, היא מדהימה בעיניי, היא משדרת משהו אחר. אני אוהבת את המוסיקה שלה, את הלבוש שלה. חוץ ממנה אני אוהבת גם את אודרי הפבורן ונטלי פורטמן. אלו נשים שמשדרות הכל בהבעת הפנים שלהן, הן אפילו לא צריכות ללבוש כלום.

במה לדעתך שונה הכלה הישראלית מכלות בשאר העולם?  הכלה הישראלית יורדת לפרטים הרבה יותר מהכלות בחו”ל. הכלות מאוד פדנטיות וקפדניות, יותר קשה להן להחליט והן שמות לב לדקויות. כלות בחו”ל נותנות יד יותר חופשית למעצבת. הכלות בארץ מאוד אופנתיות ואוהבות דגמים חדשים ומודרניים, עוקבות אחרי כל מה שמתרחש בתעשיית האופנה ונמצאות עם אצבע על הדופק. כל המראה שלהן צריך להתכתב יחד, יש להן מודעות עצמית גבוהה, הן יודעות לבחור מה מתאים להן ומאוד יורדות לפרטים. זה מצוין כי גם אני כזאת.

מעצבות יקרות, היה לנו כיף לקבל הצצה אל מאחורי הקלעים של שבוע האופנה. אנחנו גאות בכן מאוד ומחכות כבר לראות תמונות!

קטגוריות
שמלות כלה ועוד
תגיות
לי גרבנאו,לימור רוזן,פלורה
© 2020 כל הזכויות שמורות ל My Day | תנאי שימוש | מדיניות פרטיות | עיצוב - Duvsha studio | Powered by Matat Technologies LTD
x