בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן | מגזין חתונות | My Day

בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן

האירוע התקיים על הדשא בקיבוץ, טקס החופה היה אפוף בניחוח לבנדר, ולמחרת הם חגגו עם כל החברים בכינרת. הכירו את הסיפור הייחודי של נגה וערן, שמתחיל באהבה ממבט ראשון, וממשיך בחתונה מרגשת ומעוררת השראה

בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן

נראה שהיקום רצה שנגה וערן יהיו ביחד, אחרת אי אפשר להסביר את סיפור ההיכרות שלהם. השניים נפגשו לראשונה בפאב של קיבוץ גינוסר, ממש לא רחוק מאיפה שלימים הייתה החתונה שלהם. ברגע שנוצר קשר עין ביניהם, נגה מיד לחשה לחברתה “זה הוא”, ובמקביל ערן פנה לחבר שלו ואמר “היא תהיה שלי”. לא עבר זמן רב עד שערן השיג את מספר הטלפון המיוחל של נגה, והשניים יצאו לדייט ראשון: “הרגשנו מיד שיש משהו בחיבור בינינו, כאילו הכרנו מאז ומתמיד” מספרת נגה. כיום הם ביחד כשבע שנים מאושרות.

הצעת הנישואין הסופר רומנטית הגיעה במהלך חופשה זוגית באיטליה. ביום בו הם נחתו, הם נסעו לחווה קסומה בדרום טוסקנה, ומיד החליפו לבגדי ים וקפצו לבריכה, שהשקיפה על נוף מרהיב. בשלב מסויים ערן יצא מהבריכה וחזר אל נגה עם מגבת, וטבעת. נגה כמובן התרגשה מאוד וענתה בחיוב להצעה: “מאז אותו רגע כל הטיול נצבע באושר והתרגשות”.

בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן

בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן

תהליך בחירת שמלת הכלה היה תהליך של ניסוי וטעייה. נגה, יחד עם אמה ואחותה, חיפשו במספר מקומות, מוכרים יותר ומוכרים פחות. לאחר סקירה רחבה והבנה של המבחר שקיים היום בשוק נגה הבינה מהר מאוד מה הסגנון אליו היא שואפת: “הבנתי שאני רוצה שמלה קלאסית ונקייה, חפה מעיטורי תחרות וסטייל בוהמייני כמו שקיים הרבה היום”. לבסוף השלוש מצאו את השמלה המיוחלת בסטודיו של אלון ליבנה, לאחר מדידות של מספר דגמים שונים “לא רק שהכי אהבתי אותה, היא היחידה שלא הרגישה לי זרה. זה פשוט היה הכי מדוייק ומתאים למי שאני ומה שרציתי” מספרת נגה. השמלה הלבנה הייתה בגזרה ישרה עם סטרפלס מעוטר בוולנים רכים, ושסע עמוק ומחמיא במיוחד. הבד הסמי מבריק והמינימליסטי העניק מראה מאוד אצילי ונסיכותי. מבחינת האיפור והשיער, נגה מעידה על עצמה כמישהי שאינה מתאפרת ביום-יום ולכן ביקשה את המראה העדין והטבעי ביותר, עם מינימום נגיעות של צבע ומקסימום נוחות.

את הלוק השלימו אקססוריז ייחודיים. על טבעות האירוסין היו אחראיים עמותת אנוש בבאר שבע, העמותה הישראלית לבריאות הנפש המשקמת אנשים על ידי תעסוקה במגוון תחומים. העגילים נקנו במהלך טיול משפחתי, וההד פיס יוצא הדופן נרכש מהמעצבת תמי בר לב. מבחינת לוק החתן, ערן לבש חולצת פשתן של רשת זארה, מכנסיים של בוגארט ונעלים של טימברלנד. נגה מספרת שכל הלוק נבחר תוך חצי שעה במהלך סיבוב בקניון.

בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן

בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן

בניגוד לזוגות רבים המקפידים לא להתראות מספר ימים לפני החתונה, נגה וערן עדיין היו עסוקים בהכנות וארגונים של הרגע האחרון עד יום לפני האירוע: “עד ערב לפני עוד היינו בהכנות בשטח, הקמות, סחיבות, שזירה של הפרחים. כשכולם הלכו נשארנו עוד כמה רגעים לנשום ביחד ולחשוב על היום שיהיה למחרת”. ביום החתונה, כשנגה סיימה להתארגן ונאמר לה שערן מחכה לה מחוץ לדלת, היא מספרת שהתחילו לרדת לה דמעות של התרגשות ושהיה מדובר ברגע מדהים. ערן הביא לה את זר הכלה שלה, אותו הוא שזר בעצמו יחד עם אחותו. לאחר המפגש הם התפנו לשלב צילומי הזוגיות אשר התחיל בחצר ביתה של נגה בעמוקה, המשיך ליער בו ממוקמת עמוקה, ומשם למטע בננות ליד קיבוץ גינוסר. הם מספרים שהם לא תכננו את הלוקיישנים יותר מדי, אבל ידעו שהם מעדיפים מקומות שהם מרגישים מחוברים אליהם, ולאו דווקא “הקיטשיים” המוכרים לדבריהם.

בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן

בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן

גם לוקיישן החתונה עצמו נבע מהרצון לשהות במקום אליו יש חיבור, ולכן החתונה התקיימה על הדשא שבקיבוץ גינוסר, במרחק כמה צעדים מביתו של ערן. הרעיון מאחורי העיצוב היה לחגוג את המראה הטבעי והפסטורלי של המקום. האחראיות על העיצוב כולו היו נגה, אמה ואחותה. איזור הסעודה כלל שולחנות ארוכים עם מפות פשתן לבנות, פרחי ליזיאנטוס ועלי אקליפטוס בתוך אגרטלים אקלקטיים, ובקבוקי יין. לצד השולחנות הונחו כיסאות עץ, ומעליהם נתלו גרילנדות. איזור הישיבה האלטרנטיבי כלל צילונית גדולה ולבנה, שרפרפי עץ נמוכים, חצאי חביות יין ששימשו כשולחנות, וכריות לבנות בכל מקום. בכל שטח האירוע פוזרו סלי קש גדולים עם צמחים כמו שיבולים, סופים, גיבסניות, בבונג, ושעוניות. להשלמת העיצוב שנבנה כולו על חומרי גלם טבעיים, התווספו יצירות מקרמה חלומיות: “היה לי חשוב שלא יהיה עומס של מקרמה, ועם זאת לנצל את הקסם שלו ברוח. היו שרשראות מקרמה, חישוקים מוזהבים עם חוטי מקרמה וגם זר הכלה שלי היה עטוף בעבודת מקרמה עדינה” אומרת נגה, ומציינת כי כל השזירות, השיבולים ומרבית הפרחים נקטפו על ידן.

לצורך ההפקה, בחרו נגה וערן בחברת הפקות המתמחה באירועים בטבע, שף תנוח: “עבדנו שעות על גבי שעות עם הצוות שלהם, אמא שלי שהיא אדריכלית עיצבה סקיצה עם המיקומים של כל דבר, והצוות פשוט עלה על כל הציפיות מבחינת מימוש הבקשות שלנו” אומרת נגה, ומוסיפה כי ביום החתונה עצמו הם לא דאגו לשום דבר והרגישו שהם יכולים לסמוך על ההפקה בעיניים עצומות.

טקס החופה נפתח בכניסתם של אחייניו של ערן, אשר פיזרו פרחי לבנדר על השביל. כשנגה וערן הגיעו לשביל והחלו לצעוד יחד, כל האורחים החלו לפזר מעליהם גם כן פרחי לבנדר ריחניים: “כל החתונה הייתה אפופה בניחוח לבנדר, מרגיע מצד אחד ומשכר מצד שני” מספרת נגה. את הטקס עצמו בנו החתן והכלה יחד עם אחותה של נגה, שגם ניהלה אותו. במסגרת הטקס הוקדשו ברכות לזוג על ידי עורכת הטקס, האבות, והחברים הטובים. יחד הם כתבו הסכם הבטחה על הבית אותו הם רוצים להקים, אופיו והערכים החשובים להם, והקריאו אותו בתחילת הטקס. בשלב החלפת הטבעות השניים גם הקדישו מילים מרגשות אחד לשנייה. נגה מסבירה כי “היה לנו חשוב שהטקס היה אישי, ויצליח לייחד את המעמד הרוחני והחד פעמי הזה”.

בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן

בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן

לאור העובדה שרוב החברים של הזוג הגיעו מרחוק אל הקיבוץ הצפוני השוכן לחוף הכינרת, הצילונית הלבנה והגדולה במקום הפכה לאוהל שינה עם מזרונים, שם הם נשארו לישון יחד עם הזוג המאושר. למחרת בבוקר קמו כולם לארוחת בוקר מפנקת עליה היו אחראיים חברת הקייטרינג קוקו ואסתר שדאגה גם לאוכל בחתונה, ומשם הם קפצו לכינרת. נגה אומרת שבמשך יומיים הייתה להם הרגשה של פסטיבל, וכי הם וחבריהם הסתובבו עם תחושה מדהימה של חופש ושמחה. לזוגות שמתכננים כעת את החתונה שלהם, ממליצים נגה וערן לזכור לנשום, לשחרר וליהנות מהחוויה הזו ביחד.

בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן בין חביות היין והשיבולים: חתונת הקיבוץ של נגה וערן

 

כל אנשי המקצוע

 • מקום האירועקיבוץ גינוסר
 • צילום יעל שלח
 • הפקהשף תנוח
 • שמלת כלהאלון ליבנה
 • איפור ושיערנופר הופמן
 • נעלי כלהgiovanni vittorio
 • אקססוריזתמי בר-לב
 • טבעות עמותת אנוש
 • בגדי חתןזארה ובוגארט
 • מוזיקהיואב סבן
 • שיר כניסה לחופהThis is love -Bob Marley
 • שיר שבירת כוסצעדי- אבישי כהן
קטגוריות
חתונות אמיתיות
תגיות
אלון ליבנה,חתונה בקיבוץ,חתונה כפרית,תמי בר לב

המלצות צוות המגזין 🖤

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
x