1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן | מגזין חתונות | My Day

1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן

14 מגדלים ורודים שהורכבו מעוגיות צרפתיות, פנסי רחוב פריזאים והזמנות בהשראת עיר האורות - כך נראתה החתונה של הזוג שהתחילו כידידים, וכעבור 15 שנה עמדו מתחת לחופה נוצצת

לפני יותר מעשור טסה תום לפריז. היא טיילה ברחובות העיר היפה ונהנתה מחלונות הראווה הנוצצים כשלפתע צדה את עיניה חנות אחת. “שוטטתי לי ברובע סן ז’רמן ובמקרה הגעתי לפטיסרי הפריזאי המפורסם Ladurée. זו הייתה אהבה ממבט ראשון, חד משמעית. התלהבתי מאוד, ומאז, בכל פעם שאני בפריז, ואני שם לא מעט, אני קונה מקרונים במחיר מופקע”. האהבה הזו היא גם מה שהניעה את תום ומתן, בעלי העסק “תומקה – עיצוב אירועים“, להחליט שככה יעוצב האירוע הגדול בחייהם.

“העיצוב של החנות ישר קנה אותי. הכל שם שיש ושנדלירים, והצבעוניות מאד פסטלית – זהב מט, ורוד בייבי”, היא מסבירה, “האלגנטיות, הסגנון הנקי עם האווירה הקלאסית והרומנטית של המקום, בשילוב צבעי הפסטל העדינים, תפסו אותי”.

1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן

1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן

לצורך כך, היא הניחה 1,600 מקרונים ורודים במגדלים אשר עיטרו את השולחנות. “חיפשתי אלמנט שאנשים יזכרו, ואכן אנשים זכרו את המקרונים. זה ממש בולט, לא רואים את זה בחתונות בארץ. רואים מקרונים בשולחנות קינוחים, אבל אף פעם לא ככה”. המקרונים הצטרפו לסידורי פרחים עשירים בטוליפים וורדים, בכמות שאותה תום מתארת כ”פסיכית”. מלבדם, העיצוב כלל פנסי רחוב בהשראה פריזאית, טקסטילים, נרות ומיתוג שנוצר בהשראת הפטיסרי.

לא רק החתונה שלהם יוצאת דופן אלא גם סיפור ההיכרות שלהם. הם הפכו לחברים טובים אחרי שלמדו באותה כיתה בתיכון. החברות הזו נמשכה שנים. הם היו שותפים לדירה כאשר למדו באוניברסיטת בן גוריון, נסעו יחד לחו”ל, יצאו לבלות בערבים אבל הקשר היה אפלטוני לחלוטין. “היינו כמו אחים. לקח לנו 15 שנה להבין את מה שהיה ברור לכולם סביבנו”, נזכרת תום, “בינתיים המשפחות והחברים אמרו כל הזמן שבסוף נהיה יחד”.

1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן 1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן 1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן

נקודת המפנה הגיעה לפני שנתיים וחצי, כאשר תום הקימה את העסק. “בהתחלה סנג’רתי את מתן שיבוא לעזור, עד שבשלב מסוים העסק התחיל לגדול ורציתי שייכנס איתי בתור שותף”. היא עסקה בצד האמנותי, הוא עסק בצד התפעולי והעסקי, וכעבור 11 חודשים כשותפים עסקיים, הם הבינו שהם מפתחים רגשות רומנטיים. “כולם שואלים איך ומה השתנה אבל אנחנו לא יודעים לענות. העסק קירב בינינו. הייתה גם איזושהי מוכנות כללית. לא משהו שיכולנו לשים עליו את האצבע, אבל שנינו הרגשנו, וזה פשוט קרה”. המשפחות והחברים, שכאמור אף פעם לא ויתרו על החלום שביום מן הימים הקשר יהפוך לרומנטי, לא נשארו אדישים: “הם היו בהיי מהסיפור, ואני לא מגזימה”. אחרי חצי שנה מתן הציע לתום נישואין, ובדצמבר האחרון השניים הפכו לבעל ואישה.

הבחירה להתחתן דווקא בחודש שלא נחשב לחלק מעונת החתונות היה מאוד משמעותי. “ידעתי שאם אתחתן בשיא העונה לא תהיה לי דקה לעצמי ככלה בגלל העבודה שלי”. תום, שמודה שבחלום המקורי שלה כיכבו פרחים אחרים כמו פיוניות, קיבלה בהבנה את העובדה שהן לא היו בנמצא, ועדיין הצליחה להגשים את הפנטזיה העיצובית שלה. “החורף הגיע מאוחר השנה, ואני לא יכולה להמציא את מה שאין”.

1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן

1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן

המעורבות של בני הזוג בעיצוב האירוע של עצמם נמשכה ממש עד הדקה ה-90, והוכיחה את עצמה כבעלת אפקט מרגיע. ביום שלפני, החתן, הכלה והצוות שלהם, שכמובן התרגש במיוחד מהמעמד, התייצבו ל-12 שעות עבודה ב’גן הפקאן’ שבשרון. “כל הכלות עושות ארוחות בוקר וציפורניים, ואנחנו עבדנו”. בשעה 21:00, עייפים אך מרוצים, הם התפצלו.

לאחר שבוע שמשי, דווקא יום האירוע היה סוער. “ראינו כמויות גשמים ואמרנו ‘וואי’. זה מלחיץ כלה, אבל בסוף לא הייתה לגשם השפעה, רק על צילומי החוץ שלא היו”. רן ברגמן, הצלם, סידר להם צילומים בפטיסרי סמוך, מה שהתאים בדיוק לקונספט האירוע.

לתום היה ויז’ן די מפתיע בקשר לחופה. במקום חופה שופעת פרחים המתכתבת עם הקונספט, היא רצתה חופה מסורתית, כאשר ארבעה אנשים יקרים אוחזים במוטות, וביניהם אחיה. “פה החלטתי לשים את תום הכלה לפני תום המעצבת”. כך, כאשר הוויז’ן שלה מתגשם במלואו, היא ומתן החליפו טבעות לעיני 400 האנשים היקרים להם, וסגרו מעגל שהתחיל לפני הרבה מאוד שנים.

1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן 1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן 1,600 מקרונים: החתונה של תום ומתן

כל אנשי המקצוע

קטגוריות
חתונות אמיתיות,חתונות חורף
תגיות
חתונות חורף,רן ברגמן

המלצות צוות המגזין 🖤

© 2021 כל הזכויות שמורות ל My Day | תנאי שימוש | מדיניות פרטיות | עיצוב - Duvsha studio | Powered by Matat Technologies LTD
x