5 טיפים לחיסכון בעלויות האלכוהול בחתונה - בלוג חתונות - My Day

5 טיפים לחיסכון בעלויות האלכוהול בחתונה

תגדירו תקציב, בחרו את המשקאות שאתם חייבים להגיש בחתונה ואל תשכחו להתחשב בטרנדים של עולם האלכוהול: כך תצליחו לארגן חתונה מלאה באלכוהול בלי לשבור קופת חיסכון

אין ספק שתכנון חתונת החלומות היא לא עסק זול. צריך לסגור מקום, לדאוג להזמין ולשלוח הזמנות, לקנות טבעות, נעליים ושמלה. לכן, זה לא מפתיע שאחת השאלות שמטרידה רבים מהזוגות המאורסים היא איך אפשר להוזיל את עלויות החתונה ועדיין ליהנות מחתונה מעוצבת ושיקית, לרכוש את שמלת החלומות ולהגיש לאורחים את מיטב המנות והמשקאות שקיימים בשוק.

בתוך כל הרשימה הגדולה שצריך לסגור לחתונה מסתתר דבר אחד ומאוד מאוד חשוב: האלכוהול שתגישו בה. אף על פי שאלכוהול אולי נראה לכם כמו דבר קטן בין שלל הדברים שאתם צריכים לסגור, יש לו משמעות עצומה על כל החתונה. האלכוהול שתגישו יכול להיות חלק מהעיצוב, הוא יכול להשתלב מעולה בקונספט החתונה והוא גם יכול להעיד על הטעם המשובח שלכם, אבל בעיקר – הוא יכול לעזור לאורחים שלכם לתפוס ראש טוב, כל עוד שותים באחריות כמובן, ליהנות, לרקוד ולשמוח אתכם לאורך כל האירוע.

אז איך אפשר להבטיח שהאורחים שלנו יתמוגגו מהאלכוהול בחתונה ובכל זאת לא לחרוג מהתקציב? כדי לענות על השאלה הזאת פנינו לאליעד זמיר, מנהל תחום ההדרכות בחברת המשקאות ‘אקרמן’. שאלנו אותו למה כדאי לשים לב כשבוחרים משקאות, ביקשנו טיפים על הוזלת עלויות האלכוהול וקינחנו בטרנדים עולים בתחום.

 טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה תגדירו תקציב

 

הסעיף הזה נכון לכל החתונה, ולא רק לתחום האלכוהול. עם זאת, זוגות רבים נוטים לשכוח להוסיף שורה של אלכוהול לתקציב, וזאת טעות שלא כדאי לעשות. הגדרה של תקציב מראש, ולא הוספה שלו בלית ברירה שבוע-שבועיים לפני החתונה תאפשר לכם לבחור במשקאות שונים, מגוונים ומשובחים – בלי חשש לשבור קופת חיסכון.

המלצה שלנו: אם לא עשיתם זאת קודם, פתחו מסמך אקסל ותוסיפו אליו את כל הסעיפים של החתונה – לא רק של האלכוהול. זה יעזור לכם לשמור על התקציב של כל החתונה, ואתם לא תופתעו כשסעיף חדש יצוץ בהמשך הדרך.

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

תוכלו לבחור משקאות מכוונים בלי לשבור קופת חיסכון. צילום: JEN FARIELLO

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

תרימו ‘לחיים’ בלי שום דאגה על הראש. צילום: לוז

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

מתוך האתר P Squared Events

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

תבחרו את המשקאות שלכם

 

לפני שאתם מגדירים סופית את התקציב שאיתו תרצו לעבוד, חשוב גם שתבינו על אילו משקאות לא כדאי לוותר. ההבנה הזאת תעזור לכם לבנות רשימה נכונה יותר של משקאות שאנשים באמת ישתו ולא לבזבז את התקציב שלכם על משקאות מיותרים. “תחום האלכוהול בישראל מתחלק לכמה סוגים של ספיריטס (אלכוהול)”, מסביר אליעד מ’אקרמן’. “יש כמה סוגי ספיריטס חזקים שלא כדאי לשכוח להביא לחתונה: וודקה, כמו וודקה Grey Goose, ג’ין שנכנס עכשיו מאוד חזק, וויסקי מארה”ב או מסקוטלנד ואפריטיף, שלא הרבה אנשים מכירים אבל כדאי מאוד להתייחס אליו”.

ההמלצה שלנו: לכו על משקאות פרימיום מוכרים ומשובחים כמו וודקה Grey Goose, וויסקי אמריקאי כמו ג’ק דניאלס או וויסקי סקוטי כמו מק’אלן וג’ין של בומביי ספיר.

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

רק אל תשכחו את הוודקה! מתוך האתר Sparkle Living

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

יש משקאות שאי אפשר לוותר עליהם. מתוך האתר Aberdeens Kitchen

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

צ’ירס. מתוך האתר Mix That Drink

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

פלחו את הקהל

 

אחרי שהבנתם אילו משקאות אתם רוצים להגיש בחתונה עברו לשלב הבא שהוא פילוח הקהל. ברגע שתפלחו את הקהל נכון יותר, תוכלו לדעת פחות או יותר מה הכמויות שתצטרכו לקנות, ולא תרכשו כמות גדולה מדי של משקאות. הפילוח הזה גם יעזור לכם להבין טוב יותר אילו משקאות כדאי להגיש, ואם לבחור באופציה של שתייה “ללא הגבלה” או לרכוש כמות מסוימת של בקבוקים. “אם למשל יש 500 אנשים באירוע”, אומר אליעד, “ואתה יודע שיש באזור 350-300 צעירים שבאים לשתות, אז מתחילים את החישוב מהקהל ששותה. רואים מה הכמות של כל בקבוק, כמו Grey Goose או מק’אלן, ופשוט מתחילים לחשב”.

ההמלצה שלנו: לחשב כמויות לבד זה לא פשוט, ולכן כדאי להיעזר במחשבון האלכוהול שלנו, אותו בנינו ביחד עם המומחים של ‘Grey Goose’.

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

כמה צעירים יגיעו לחתונה? צילום: חן לוי

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

היעזרו במחשבון האלכוהול שלנו. צילום: צוריה וילף

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

צילום: צוריה וילף

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

התחשבו גם בטרנדים

 

עולם משקאות האלכוהול הוא עולם שמשתנה ומתפתח כל הזמן, ואם תדעו מה הטרנדים המתאימים –יכול להיות שגם תצליחו להוזיל את עלויות האלכוהול. “חשוב להבין כמה דברים בנוגע לעולם האלכוהול של היום”, אומר אליעד. “קודם כל, יש היום טרנד של משקאות וקוקטיילים עם אחוז אלכוהול נמוך, שמשלבים אלכוהול כמו וודקה Grey Goose, טוניק, מרטיני וג’ין. זה נותן פתרון נהדר לאנשים שרוצים לתפוס “ראש טוב” במהלך האירוע ועדיין להמשיך לשמוח עם הזוג. כדאי מאוד להשקיע במשקאות האלה”.

“דבר שני הוא שבעולם של היום יש תהליך שנקרא ‘פריומיזיציה’: אנשים מקבלים מוצרים מעולים במחיר שווה לכל נפש. המותגים שנחשבו פרימיום או מתחת לפרימיום נעלמו, ובמקומם יש אלכוהול מסוג סופר פרימיום ואולטרה פרימיום. למשל, בקוקטיילים רבים משתמשים באלכוהול מסוג סופר פרימיום או אולטרה פרימיום, והמחיר עדיין הגיוני”.

ההמלצה שלנו: אין ספק שטרנד הקוקטיילים איתנו כדי להישאר. בחרו קוקטייל אחד או שניים לחתונה – ותגישו רק אותם. אם אתם רוצים לשדר אווירה יוקרתית יותר בחרו בסוג אחד של אלכוהול פרימיום, וויסקי מק’אלן למשל, שהפך להיות הוויסקי שכולם רוצים לראות בחתונה. בדרך הזאת אתם גם הופכים את החתונה לאישית יותר, וגם רוכשים פחות סוגים של אלכוהול שיכולים לייקר את החתונה.

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

יש המון אפשרויות לקוקטיילים עם Grey Goose. צילום: Carlie Statsky

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

הקוקטיילים כאן כדי להישאר. מתוך האתר: Design Sponge

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

מתוך האתר: The Bojon Gourmet

 

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

עשו בחירה מושכלת בין שירותי הבר לסיטונאות

 

הרבה זוגות חושבים שקניית אלכוהול בצורה עצמאית תחסוך להם הרבה כסף. חשוב לדעת שזה לא תמיד נכון, ולפעמים עדיף לבחור באלכוהול של שירותי הבר. “כשמשתמשים בשירותי הבר של האולם יכולות להיות כמה אפשרויות: אם יודעים כמה אנשים ישתו באירוע אפשר לקנות כמות מסוימת מהמקום ולתת מסגרת תקציב. אפשרות אחרת היא שתייה “ללא הגבלה”, שיכולה להתאים מאוד לזוגות מסוימים, למשל אם יש הרבה אנשים שישתו אלכוהול באירוע. סביר להניח גם שהמחירים של האלכוהול ישתקללו במחיר המנה ובכל האירוע, והמחיר הכולל יהיה שווה”.

“אם אני הולך לסיטונאי יכול להיות שאקבל מחיר נמוך, אבל בהיבט של הנוחות זה לא משתלם ועדיף להמשיך לעבוד עם הגוף שאתה כבר עובד איתו. בכל מקרה אני תמיד ממליץ לקנות ממקום מסודר שעובד עם יבואנים רשמיים. יכול להיות שתשלמו על זה קצת יותר, אבל אז תדעו מאיפה הבקבוק הגיע. אני מקבל הרבה פניות מזוגות שנפגעו בגלל האלכוהול וזה לא שווה את המחיר הנמוך. כמו כן, אפשר לעבוד עם חנויות שמאפשרות החזרת בקבוקים, וזאת יכולה להיות אופציה נכונה לזוגות שלא בטוחים בנוגע לצריכת האלכוהול בחתונה. בכל מקרה, כדאי להקשיב לבעל החנות ולניסיון שלו”.

ההמלצה שלנו: תתייעצו עם שירותי הבר, עם חברים שכבר התחתנו וגם – עם היבואן עצמו. ‘אקרמן’ נותנים את האפשרות להתייעץ איתם על הכמויות, במיוחד אם שירותי הבר עובדים איתם. נצלו את זה כדי לקבל תמונה כמה שיותר רחבה על האלכוהול שתבחרו לחתונה.

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

כדאי להתייעץ עם המומחים. צילום: פיפל פוטוגרפי

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

צילום: פיפל פוטוגרפי

טיפים לחיסכון באלכוהול לחתונה

קנו ממקום שעובד עם היבואן הרשמי. מתוך האתר: Horses and Heels

קטגוריות
אלכוהול לחתונה,המגזין,מידע שימושי
תגיות
חן לוי,לוז | LUZ
© 2020 כל הזכויות שמורות ל My Day | תנאי שימוש | מדיניות פרטיות | עיצוב - Duvsha studio | Powered by Matat Technologies LTD
x