שמלות כלה צנועות, אבל בקוטור | מגזין חתונות | My Day

שמלות כלה צנועות, אבל בקוטור

עולם האופנה הישראלי מקבל בתקופה האחרונה תפנית מרגשת, כאשר אנחנו מגלות עיצובי שמלות כלה הוט קוטור ברמה שלא נופלת ממעצבי העל הגדולים ברחבי העולם. בעיצוב סופר מוקפד, רמת גימור גבוהה וחשיבה על כל תפר וכפתור – אין ספק שכאשר כלה לובשת שמלת הוט קוטור היא יכולה להרגיש באמת כמו נסיכה לערב אחד. 

מעניין ומפתיע לגלות שהעיצוב המדויק והאיכותי הזה מגיע אלינו מעולם האופנה החרדי – מעצבת ההוט קוטור חנה מרילוס, אשת אופנה חרדית שעשתה לה שם וחצתה את הגבולות, עם קהל לקוחות לא רק חרדי אלא גם חילוני. כלות חילוניות מצאו אצל חנה מרילוס את התשובה לחיפושיהן אחר שמלת הוט קוטור.

כיצד קרה שקהל הכלות החילוני מגיע עד לבני ברק כדי למצוא שמלת כלה? הכל מתחיל בשינוי שעבר עולם האופנה החרדי. הדתיות הפאשניסטות מתעדכנות ומקבלות השראה מעולם האופנה הבינלאומי ומשלבות אותם באופן צנוע שיתאים לסגנונן. במקביל, הפאשניסטות החילוניות מקבלות השראה ממסלולי האופנה שהולכים בתקופה האחרונה על מראה חסוד וצנוע – על כן רק הגיוני שיפנו לשוק מעצבי שמלות הכלה החרדי.

“מקייט מידלטון ועד נינט – בשנים האחרונות כולן הולכות על המראה החסוד”, אומרת גילי לוונשטיין, עורכת אתר הלייף סטייל “Dossit Girl“. “המגמה הזו הגיעה גם לעולם שמלות הכלה כאשר המחשופים הופכים יותר סגורים והמראה חסוד נקי. ניתן לראות זאת על המסלול של המעצבים הגדולים כמו מוניק לולייה, אלי סאאב, אוסקר דה לה רנטה ועוד. מעצבות שמלות הכלה החרדיות, כמו חנה מרילוס, מושפעות אף הן מהטרנדים העולמיים שהולכים יד ביד עם המראה החסוד, כאשר ההקפדה היא על שמלות בקו טרנדי ועכשווי תוך שמירה על כללי הצניעות”.

שמלות כלה צנועות, אבל בקוטור

הקולקציה החדשה של חנה מרילוס. צילום: טל עבודי

השמלות של חנה מרילוס הן משהו שנדיר לראות באופנה הישראלית וברחובות בני ברק במיוחד, מדובר בסגנון שהוא בגדר הוט קוטור עם עיצובים מלאי גלאם אבל בקו פשוט ונקי.

חנה התאהבה בעולם האופנה מגיל צעיר מאד. בילדותה בבלגיה עיינה במגזינים כמו אל ו-ווג, והתעדכנה באופנה האירופאית האחרונה. בגיל 16 בלבד היא עיצבה את השמלה הראשונה שלה, בשביל הכיף. צעד אחר צעד היא התקדמה, לקחה שיעורים בתדמיתנות ועשתה לה שם בעולם האופנה החרדי. אחרי החתונה, היא החליטה לפתוח עסק מסודר בעידודו של בעלה. למעשה, הם השתמשו בכל כספי החתונה עבור הוצאות לעסק, והיא החלה לפרסם בפייסבוק ובאינסטגרם. מסתבר שגם במגזר החרדי המדיה החברתית היא דרך שיווק מוצלחת במיוחד והשמועה עשתה כנפיים והועברה מבני ברק לשאר חלקי הארץ.

חנה מאמינה שדווקא בגלל המגבלות של הצניעות היא מצליחה לעצב סגנון כל כך מיוחד. “עיצוב שמלה שבה חלקי גוף חשופים אינם מהווים שחקן מרכזי בהופעה גרם לי להתרכז אך ורק בשילובי הצבעים והאלמנטים בשמלה”.

שמלות כלה צנועות, אבל בקוטור

הכי שיק שיש. צילום: טל עבודי

שמלות כלה צנועות, אבל בקוטור

אפקט ה”וואו”. צילום: שחף מרגלית

שמלות כלה צנועות, אבל בקוטור

הסוד הוא בדיטיילס. צילום: שחף מרגלית

שמלות כלה צנועות, אבל בקוטור

עיצובים מרהיבים של חנה מרילוס.  צילום: שחף מרגליתשמלות כלה צנועות, אבל בקוטור

 בלינג בלינג. צילום: שחף מרגלית

 שמלות כלה צנועות, אבל בקוטור

על קו בני ברק-תל אביב. טופ וחצאית של חנה מרילוס. צילום: שחף מרגלית

 שמלות כלה צנועות, אבל בקוטור

יפה וחסודה. שמלה של חנה מרילוס. צילום: טל עבודי

נוכחות הלקוחות החילוניות שהחלו לצוץ בפתח הסטודיו שלה כלל לא מפתיעה אותה. רובן ככולן מגיעות דרך האינסטגרם והפייסבוק. “הכלות החילוניות מחפשות את העיצוב השונה והייחודי, משהו אחר שאין לאף אחת – כנראה יש משהו מעניין ב’מצאתי איזו מעצבת חרדית בבני ברק’. אגב, הרבה מהן לא מספרות מהיכן השיגו את השמלה כדי שחברות לא יגלו את הסוד. בדרך כלל כלות חילוניות הולכות על שמלת ערב שלי בגוונים בהירים או שמלה מנצנצת במיוחד כשמלת כלה”.

כזו היא אירית, כלה שבחרה בשמלת ערב בעיצוב חנה מרילוס כשמלת הכלה שלה. אירית הלכה על שמלת זהב מנצנצת, סגורה לחלוטין במחשוף ובידיים. “במגזר החרדי השמלות הרבה יותר בומבסטיות ונפוחות”. לא רק שאירית היא חילונית למהדרין, היא אף ערכה טקס רפורמי בחתונתה.

“הלכתי להמון מעצבים ולא הצלחתי למצוא משהו שהוא בסגנון, הכל היה נראה לי דומה ולא ייחודי. את חנה מצאתי דרך האינסטגרם וכשהגעתי לסטודיו שלה הרגשתי כמו ב’צ’ארלי בממלכת השוקולד’ – כל כך הרבה עיצובים שאהבתי, פריטים שלא רואים בשום מקום, עבודת יד מוקפדת ורמת גימור גבוהה”.

כמובן שיש לא מעט שוני בין עולם שמלות הכלה החרדי לכלות החילוניות, כפי שגילתה אירית במהלך המדידות. “חנה סיפרה לי שבמגזר החרדי האחיות והאמא של הכלה הולכות גם הן עם לבן וצבעים בהירים, מה שאצלנו בעולם החילוני נחשב לטאבו”. אירית מרגישה גאווה גדולה בכך שעיצבה את השמלה שלה אצל חנה, “כששאלו אותי איפה אני עושה את השמלה ועניתי שאצל מעצבת חרדית מבני ברק, אנשים היו בהלם. אבל באמת שהתאהבתי בעיצובים שלה ובעיני הם מלאי סטייל. יתר על כן, בגד סגור לא אומר בהכרח שאין לו סקס אפיל. השמלה שבחרתי היא עם מפתח סירה, סגורה וארוכה ומבחינתי היא השמלה הכי קלאסית, אצילית וסקסית שיש”.

שמלות כלה צנועות, אבל בקוטור

כלה חילונית בשמלה “חרדית”. אירית ביום חתונתה. שיער: זיו אמסלם, איפור: קרן קורתי, צילום: ינשוף צלמים

שמלות כלה צנועות, אבל בקוטור

שמלה מלאת סטייל של חנה מרילוס על הכלה אירית. צילום: ינשוף צלמים

קטגוריות
טיפים והשראה לבחירת שמלת כלה,שמלות כלה
תגיות
הוט קוטור,חנה מרילוס

הפוסט הבא

Beautiful Boudoir

המלצות צוות המגזין 🖤

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
x