חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה | מגזין חתונות | My Day

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

עוד כשרק התארסו חלמה מיכל על חתונה באיי סיישל, אבל לא דמיינה שבעקבות הקורונה והשינויים הרבים בעולם, החלום שלה יצליח להתגשם

סיפור האהבה של מיכל וסאם חוצה יבשות, כזה שלוקח אותנו לטיול ברחבי העולם. זה התחיל בשיעור  סינית בחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטה, לשם כל אחד מהם הגיע במקרה. מיכל אז הייתה בזוגיות אחרת, אבל הקליק היה שם מההתחלה וברגע שמיכל ובן זוגה הקודם נפרדו, הייתה למיכל וסאם הזדמנות לבחון את הקשר.

במקביל, שניהם קיבלו את אותה מלגה ללמוד סינית בשנגחאי מטעם הממשלה הסינית. מיכל מספרת שזה היה מאוד לא סביר שיקבלו את אותה העיר, אך איכשהו הגורל היה ממש לטובתם וכך בתחילת הקשר שלהם עברו לגור שם יחד לשנה. במהלך השנה הזאת, החיבור שלהם יותר התעצם עד שלבסוף קיבלה מיכל הצעת נישואין מרגשת באמצע פארק ציבורי בסין.

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

מיכל מספרת שמהרגע שהתארסו חלמה על חתונה בסיישל, אבל לא האמינה שבאמת תצליח להגשים את החלום. במקביל להכנות החתונה הם חזרו לגור בארץ, התמודדו עם התפרצות מגיפת הקורונה בעולם ותכננו חתונה ישראלית בהתאם למה שהמצב אפשר להם. בסוף הם התחתנו בחתונה רפורמית בסוף אוגוסט בהתאם להנחיות התקופה, והחלום לחתונה ביעד טרופי כמעט נשכח.

באוקטובר הכריזה ממשלת ישראל על איי סיישל כיעד ירוק אליו מותר לנסוע, ומיכל מיהרה להזמין לשם כרטיסי טיסה לירח דבש לה ולבעלה. היא בכלל לא חשבה על האופציה לערוך שם חתונה אזרחית, עד שנתקלה בפוסט בקבוצה בפייסבוק שמקדמת את הנושא. מהרגע שהבינה שניתן לערוך חתונה אזרחית בסיישל זה היה לה ברור – במהלך ירח הדבש שלהם הם יתחתנו בסיישל בחתונה אזרחית.

חשוב להזכיר כי נישואים קונסרבטיביים ונישואים רפורמיים אינם מוכרים על ידי המדינה, ולא ניתן לרשום זוג שהתחתן בחתונה רפורמית או קונסרבטיבית כנשוי במשרד הפנים ללא טקס נישואין אזרחי מחוץ לגבולות המדינה. לכן הפתרון של חתונה אזרחית בסיישל היה מושלם עבורם.

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

מכיוון שכבר הוציאו סכום לא מבוטל על האירוע בישראל, מיכל וסאם חיפשו לחסוך בכל מה שקשור לחתונה שלהם בסיישל. מיכל מספרת שעבור זוגות שרוצים להתחתן בסיישל יש בגדול 2 אפשרויות: לקחת חבילה מסודרת מאחת החברות שמטפלות בנושא, או לשלם למישהו רק לטפל בנושאים האדמיניסטרטיביים ולתכנן את שאר פרטי החתונה באופן עצמאי.

כדי לחסוך, מיכל בחרה באופציה השנייה. היא מצאה מישהי שתטפל בכל נושא העדים, הטקס עצמו וגם התעודה שתיחתם על ידי אפוסטיל. כל דבר אקסטרה שהיא רצתה, בין אם זה צלם ועיצוב הפרחים לטקס – היא ניסתה לראות מה היא יכולה לארגן בעצמה.

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

את שמלת הכלה הביאה מיכל מהארץ, ומדובר באותה שמלת כלה שלבשה לאירוע החתונה הישראלי שלה. זמן רב הושקע בחיפוש אחר צלמים. מיכל מספרת שבכל הקשור לתיירות בסיישל, כל דבר מגיע עם תג מחיר גבוה. היא ביקשה הצעות מלא מעט צלמים עד שלבסוף פשוט בחרה בצלם עם ההצעה הכי זולה. ״רק רציתי שמישהו יצלם את הרגע״ היא אומרת.

מה שכן, מיכל וסאם בחרו לערוך את החתונה שלהם בלוקיישן שכן כלל תוספת מחיר, מכיוון שרצו להתחתן לא באי הראשי, אלא באי Praslin שם נמצא חוף שנחשב להכי יפה בסיישל ונמצא באזור מבודד לחלוטין.

יומיים לפני התאריך של הטקס הם כבר טסו לאי החדש, ישנו במלון מהמם, ומיכל ניסתה משם לסגור את שאר הפינות. ״התקשרתי לקבלה ואמרתי שאני רוצה זר, אם הם יכולים להגיד לי איפה אני יכולה לקטוף. שאני רוצה משהו פשוט. הוא אמר בסדר, אני אארגן לך משהו אבל זה יהיה זר קצת ארוך. בסוף הוא הביא לי זר ממש מיוחד. בנוסף, סגרתי במלון שיגיע אליי ספר מהמספרה של המלון והוא עשה לי פן ובייביליס. בדיעבד היה עדיף לאסוף את השיער כי הייתה רוח מטורפת״.

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

הטקס עצמו היה קצר מאד – כעשר דקות. עורכת הטקסים חיכתה להם במקום עם ספר רישום אזרחי. היא הכינה תעודת נישואין מזה ואותה ג’נט (שהייתה אחראית על כל הצד האדמיניסטריבי של החתונה) שלחה לאפוסטיל. ״תוך כמה ימים התעודה מוכנה״, מספרת מיכל, ״אז צריך לקחת את זה בחשבון כשמתכננים את הטיול״. את הטקס הם החליטו ברגע האחרון להעביר בזום לחברים ומשפחה בישראל, כאשר מי שהחזיק וצילם את הטקס עבורם היה הספק של הפרחים.

הטיפ של מיכל לזוגות עם חלום דומה ורצון להוזיל בעלויות הוא לנסות לעשות את זה בעצמם. ״אם אתם עושים בעצמכם, הכל אפשרי. החבילות האלה יקרות, ובסוף על הפן האדמיניסטרטיבי אני שילמתי שליש ממה שיש בחבילות. בכל מה שקשור לסיישל אפשר למצוא הכל ביותר זול”. 

מיכל מספרת שלדעתה אין כמו חתונה אמיתית בארץ, אבל בסיישל זה היה רק היא וסאם במקום הכי יפה שאפשר לדמיין. ״זה היה משהו אחר, מאוד מיוחד. התמזל מזלנו לעשות את זה באופן הזה ובנוסף לחתונה בארץ. מאז שאני קטנה חלמתי על חתונה על החול ליד הים זה היה רגע כזה מיוחד. כל מי שמתכנן חתונה אזרחית, למרות שזו רק חתימה על מסמכים, תדאגו להפוך את הרגע הזה לבלתי נשכח, זה שווה את זה״.

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

חתונה אזרחית בסיישל, ככה זה נראה

כל אנשי המקצוע

  • לוקיישןהחוף Anse lazio
  • טיפול אדמיניסטריבי Jeannette: [email protected]
  • צילוםPrincephotography. Sey
  • שמלת כלהלירון פרטוש
  • שיערCoco de mer and the black parrot Praslin
  • זר כלהCoco de mer and the black parrot Praslin
  • עיצוב טקסJeannette
קטגוריות
חתונה בחו״ל,חתונות אמיתיות
תגיות
חתונה אזרחית

המלצות צוות המגזין 🖤

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
x