חתונה בצל הקורונה: עשרים אורחים בלבד בחצר הבית - בלוג חתונות - My Day

חתונה בצל הקורונה: עשרים אורחים בלבד בחצר הבית

טל ובן נאלצו לשנות את התוכניות שלהם ברגע האחרון לאור התפשטות נגיף הקורונה. הכול על צמצום כמות האורחים מכמה מאות לכמה בודדים, והמעבר מגן האירועים אל חצר בית ההורים

ימים לא פשוטים עוברים על העולם כולו, ובאופן טבעי המשבר משפיע גם על עולם האירועים. מאורסים רבים נאלצו לשנות את התוכניות שלהם ברגע האחרון, להפחית את כמות האורחים, לצמצם ספקים או אפילו לדחות את תאריך החתונה. טל ובן שתכננו לקיים את האירוע שלהם בתחילת אפריל, היו אמורים להתחתן בגן אירועים מרהיב לעיני מאות אורחים. אך בשבועות האחרונים עם השינויים הבלתי פוסקים וההגבלות המרובות מטעם משרד הבריאות, הם הבינו שאין להם ברירה אלא לשנות לחלוטין את התוכנית המקורית. החתונה הגדולה הפכה לחתונה סופר מצומצמת ואינטימית בחצר בית ההורים, והמסיבה הגדולה תיאלץ לחכות עד לתום המשבר.

טל ובן הכירו במסגרת הלימודים האקדמאיים באוניברסיטת באר שבע, וכיום הם יחד כשלוש וחצי שנים ומתגוררים ברמת גן.

חתונה בצל הקורונה: עשרים אורחים בלבד בחצר הבית

צילום: באדיבות הזוג

מה הייתה התוכנית המקורית?

“תמיד ידענו שנרצה להתחתן בשישי קיצי בצהריים ולכן קבענו את החתונה לתחילת אפריל. הלוקיישן המקורי היה גן הפקאן בקיבוץ רמת הכובש, עם כ-450 אורחים”.

מה התוכנית בפועל?

“כשהתחילו לצאת כל ההנחיות והבנו שהסיפור הזה סופי, ישבנו שנינו וניסינו לחשוב מה הסיבה המקורית שלשמה אנחנו עושים את כל האירוע הזה. אז אולי זה לא בדיוק הקונספט שחלמנו עליו, אבל החלטנו לנסות ולהוציא ממנו את הטוב ביותר. בינתיים ממשיכות לצאת עוד ועוד הנחיות ואנחנו ממשיכים להוריד בכמות המוזמנים שלנו. בשלב מסוים נותר לנו רק לקוות שנוכל בכלל לקיים אותה. לבסוף החלפנו את הלוקיישן שלנו לחצר בבית הוריי ביישוב צורן, עם כעשרים מוזמנים בלבד. כאן חשוב לציין את העובדה שההבנה והגמישות של הספקים שלנו עזרה מאוד להפוך סיטואציה מורכבת ליותר פשוטה. הם היו פשוט מדהימים! בחתונה המצומצמת שלנו השארנו רק את הרב המקורי שלנו, עומר שלו, ואת לירון סער הצלם שלנו. את שאר הספקים שלנו כמו המאפרת שלי, הדי’גיי וצלמי המגנטים, העברנו לתאריך מסיבת החתונה שלנו, שנקבעה לחודש יולי”.

כמה מילים לסיכום?

“חשוב לנו עדיין לשמוח ולחגוג עם כל האנשים החשובים לנו. בחתונה המצומצמת לא יהיו איתנו פיזית המון אנשים יקרים לליבנו וכל התהליך הזה לא יהיה שלם עבורנו אם לא נוכל לחגוג איתם. עוד לא החלטנו בדיוק איזה טקס נעשה ביולי אבל ברור לנו שגם אז נקיים טקס – אולי נהיה הזוג שמחדש נדרים הכי מהר בהיסטוריה”.

חתונה בצל הקורונה: עשרים אורחים בלבד בחצר הבית

צילום: באדיבות הזוג

 

גבריאל ואור

זוג נוסף שהושפע כתוצאה מהתקופה המורכבת הם גבריאל ואור, שצמצמו את כמויות האורחים ושידרו בלייב את האירוע למוזמנים שלא יכלו להגיע.

חתונה בצל הקורונה: עשרים אורחים בלבד בחצר הבית

צילום: עומר קורן

הם היו אמורים לפצל את אירוע החתונה לשני חלקים: חופה מצומצמת ל-120 מוזמנים שתתקיים בבית הכנסת, ואת המסיבה לקיים מיד אחרי באולם הריי, יחד עם מעל ל-500 מוזמנים.

“היינו למעשה החתונה האחרונה לפני ההגבלות הרשמיות. היו לנו ימים של התלבטויות האם בכלל לקיים את החתונה, ולבסוף ממש בלילה שלפני האירוע החלטנו יחד עם צוות האולם לקיים אותה בכל זאת. אז הכול כביכול קרה כמתוכנן חוץ מכמות האורחים שצנחה לכ-350. האולם בהחלט בא לקראתנו והתחשב במצב. חשוב לציין שבגלל הקורונה סבא וסבתא שלי ביטלו את הגעתם לישראל ואחריהם עוד כ-15 אורחים שהיו אמורים להגיע מקנדה, שוויץ וצרפת. בעת הזאת היה ברור שנצטרך לקחת צלם נוסף שיעשה שידור בלייב, וזו הייתה ההחלטה הכי טובה שעשינו. הקמנו קבוצת פייסבוק סגורה בה הוספנו עוד בני משפחה רבים מחו״ל (אני ילידת מונטריאול כך שכל הצד של אמא שלי לא חי בארץ) ובפועל הוספנו אליה גם ישראלים שנכנסו לבידוד. כל מי שראה בלייב הרגיש כאילו הוא נוכח שם איתנו והשמחה הייתה אדירה”.

“למעט הגעתם של פחות אורחים והעובדה שאמא של אור הייתה צריכה להיות עם מסיכה כי היא בקבוצת סיכון, האירוע היה הכי שמח ומרגש שיכולנו לדמיין! החיבור שלנו לבית הכנסת והאינטימיות שנוצרה בחופה גרמו לנו להרגיש שהאולם עומד להתפוצץ מרוב שמחה. ממש היה לנו נס פורים שהצלחנו להתחתן בכל זאת במוצאי החג”.

חתונה בצל הקורונה: עשרים אורחים בלבד בחצר הבית

צילום: עומר קורן

חתונה בצל הקורונה: עשרים אורחים בלבד בחצר הבית

צילום: עומר קורן

חתונה בצל הקורונה: עשרים אורחים בלבד בחצר הבית

צילום: עומר קורן

 

קטגוריות
חתונה בדקה ה-90,חתונות אמיתיות
© 2020 כל הזכויות שמורות ל My Day | תנאי שימוש | מדיניות פרטיות | עיצוב - Duvsha studio | Powered by Matat Technologies LTD
x