חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל | מגזין חתונות | My Day

חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל

מה יכול להיות יותר קסום משישי בצהריים במטע זיתים? כלה שעיצבה לבד את שמלת הכלה שלה, קונספט שמפאר וחוגג את הטבע וכלי וינטג' שהגיעו מהבית של ההורים שישלימו את האווירה

 

אם גם אתם תמיד חלמתם על חתונת שטח, הכי בטבע שיש, מוקפים בעצים ענקיים כשמעליכם רק שמיים, עם חופה ועיצוב שאתם הכנתם בעצמכם DIY – אתם ממש הולכים לאהוב את החתונה המושקעת והמוקפדת של דפנה וגל, שהכינו כמעט את הכל בה בעצמם. במשך 3 חודשים ישבו כל בני המשפחה (עם קצת חיזוקים מחברים), גזרו, תפרו, חתכו ותכננו, והכינו עיצוב מאפס, שיתאים לקונספט טבע פתוח, בלתי נשכח. אז איך הם עשו את הכל, מה הם קנו ואיפה, ואיך מעצבים חתונה מאפס? תמשיכו לקרוא!

חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל

איך הכל התחיל?

דפנה, קוסמטיקאית, וגל, מהנדס בניין, הכירו לפני 6 שנים, כשהשמועות אומרות שדפנה התחילה עם גל בפייסבוק. אחרי 5 וחצי שנים של ביחד, גל החליט שהוא רוצה אותה לנצח ועיצב טבעת יפהפייה להצעת הנישואים. “הוא ארגן לנו פיקניק בצוקים בצפון תל אביב” משתפת דפנה. “הגענו עם אופניים וחיכה שם בקבוק יין, אוכל שהוא הכין בעצמו ולקינוח – פירות וטבעת אל מול השקיעה החורפית. זו הייתה הצעה אינטימית, בדיוק כמו שדמיינתי”.

חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגלחתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגלחתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגלחתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל

שיכסה הכל – ולא יכסה כלום

יתכן ותשימו לב שהדמיון של דפנה שיחק תפקיד משמעותי לכל אורך החתונה וההכנות, והוא היה זה שהכתיב את המציאות שנרקמה בעקבותיו. גם את השמלה שלה, דמיינה דפנה קודם כל בראש ונתנה לחברתה רותם שאול, מעצבת שמלות ערב וכלה בעיצוב אישי, להפוך אותה למציאות. “למדתי עיצוב אופנה בשנקר” היא מספרת, “ולכן היה לי ברור שאני אעצב את השמלה שלי ואוציא אותה לפועל בעזרת רותם שאול”. השראת השמלה הגיעה מתוך רצון לחזק את החוזקות של הגוף, ולכן בחרה דפנה לעצב גב פתוח וממנו התגלגלה השמלה; בחירת של מפתחים שיחמיאו, בחירת צבע (מעין לבן, שהוא לא ממש לבן, אפילו מעט ‘מלוכלך’, כדי שיתאים לאווירת חתונת השטח), חיפוש דיטיילז שיחמיאו לחזון ועוד. בתהליך הן עברו יחד על אזורים בגוף, הוסיפו והורידו, צילמו ומדדו עד שהתוצאה הסופית הייתה בדיוק מה שדפנה דמיינה. רותם בחרה את הבדים הנכונים והחליטה על משי – קליל ונעים בעין, וגם מאד נוח על הגוף. רותם הוסיפה גם את האלמנטים של התחרה, שהיא יצרה לבד. “בנוסף, היא עיצבה לי את העליונית המדהימה לחופה – רציתי משהו שיכסה את כולי אבל לא יכסה כלום, והיא פשוט קלעה בול. קיבלתי אינספור מחמאות על השמלה והרגשתי הכי בנוח בעולם. אפילו לא החלפתי לבגד שני כי פשוט לא היה לי צורך, הרגשתי נסיכה”.

חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל

מקום בלי רצפה ובלי תקרה

אחרי השמלה, הגיע הזמן למצוא מקום בטבע שיכיל את 350 האורחים שלהם ואת החזון של דפנה, וכך נבחר “בוסתן יקיר”, מטע זיתים יפהפה בבנימינה. “כל מה שרצינו זה מקום בלי רצפה ובלי תקרה” אומרת דפנה בחיוך. “כמה שיותר טבע. הגענו אל מטע הזיתים לאחר שפסלנו כמה מקומות אחרים, וברגע שנכנסו למטע – ידענו שזה המקום. הוא היה קסום. רצינו אירוע בטבע, שאנשים ירגישו שהם הגיעו לחצר שלנו ויעשו להם יום של נחת וכיף, של חברים, ריקודים ואווירה טובה”.

אז איך מתאימים את חזון העיצוב למקום? פשוט מכינים הכל לבד. החתונה הזאת הייתה חתונת DIY כמו בספרים, כשאת הכל, כולל את החופה, הכינו החתן והכלה עם בני המשפחה לבדם. עבור דפנה, הרצון לבצע את הכל לבד ולא להשתמש בשירותי עיצוב נבע בתחילה משתי סיבות: ראשית, רצתה דפנה שהכל יהיה וירגיש הכי שלה, ושנית, מתוך ניסיון לחסוך בתקציב, אך ללא הצלחה מרובה. “תקציב העיצוב בסוף יצא זהה לבחירה בשירותי עיצוב” היא משתפת, “אבל כשנכנסנו למטע, הרגשנו שהוא שלנו. אנחנו תלינו, גזרנו, תכננו איפה כל דבר ישב. זה הסיפוק הכי גדול בעולם”.

חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל

הקונספט לאירוע גובש – להרגיש בנוח, לא להעמיס יותר מדי, לא לגנוב את ההצגה של העצים, של הזיתים בשיא העונה שלהם, שיראו בעיקר טבע – שילוב של ירוק, אדמה ועץ, עם כלי זהב ופרחים בפלטת צבעים צבעונית ונועזת. התכנון התחיל מביקור בשטח ותכנון העמדת התפאורה – היכן תמוקם הרחבה, היכן ימוקם הבר, איך יראה שביל הכניסה, אילו רהיטים צריכים כדי למלא פינות ועוד. לאחר גיבוש התכנון, החלו הרכישות: דפנה הזמינה חרוזים וחבלים איתם הכינה בעבודת יד את המקרמה המרשים שעטף את גב החופה. לאחר מכן נרכשו מפות חד פעמיות, אותן גזרה אמא של דפנה למשולשים, חיברה לחוטים ויצרה מהם קרוב ל-100 מטרים של דגלים שנתלו בכל רחבי המטע, בנוסף הוזמנו מנורות נייר לבן שנתלו גם הן, וקשים שרכשו מאיקאה הרכיבו בשתי וערב גדר כניסה עליה הודבקו פרחים מלאכותיים.

לצד ההכנות,  אמא של דפנה פתחה את ביתה ותרמה לא מעט חפצים מביתה הפרטי שעיטרו את המקום: שטיח פרסי לרצפת החופה, אהילי ברזל מיוחדים, פטיפון ישן, כדי חלב שתרמה חברה של אמא של דפנה ועוד.

למרות התוצאה עוצרת הנשימה, חשוב לקחת בחשבון כי עיצוב חתונה לבד יכול להוסיף לא מעט לממד הלחץ שכבר קיים ביום החתונה. “ביומיים שלפני החתונה היינו צריכים להגיע למקום להקים דברים, לחבר את הדשא הסינטטי שרכשנו לבד לאדמה, הבאנו חציר וסחבנו את ערמות החציר למקום, בילינו שם המון המון שעות, וזה היה מאד פיזי וצריך ממש להירתם לעניין הזה, צריך לרצות את זה”.

ואם כל זה לא מספיק, אפילו את החופה הקימו דפנה וגל לבדם. “קנינו עמודי במבוק וחיברנו אותם בעצמנו יום לפני החתונה, אנחנו משכירים עכשיו את החופה, אם מישהו מעוניין”. היא משתפת בחיוך. המטע הפך לקסום פי כמה בזכות סידורי הפרחים היפהפיים שנבחרו. “את הפרחים עשו Floral dream events.  רעות הגיעה ב-4 בבוקר למקום והפכה את המטע שלנו למקום פשוט קסום. פורח, צבעוני ומדוקדק, היא פיזרה את הכל על השולחנות בצורה מושלמת ונתנה את הטאץ’ האישי שלה. בנוסף, את הרהיטים הנלווים השכרנו מ-“כלים שלובים”. היה להם מבחר רחב ופריטים שממש התאימו לאווירה, הם היו מקצוענים, הביאו את הכל בזמן ואספו את הכל בסוף האירוע. קיבלנו המון מחמאות על העיצוב וזו הייתה הרגשה מדהימה, כי בסוף, זה הכי שלנו”.

חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל

חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל

“גם לחתונה שלנו אתה מאחר?…”

אז אחרי כל ההכנות, הגיע יום החתונה, וכאן ניתן לומר שהדמיון לא לגמרי יצא לפועל. “גל מאחר כרוני” אומרת דפנה בחיוך. “הוא אסף את הזר שלי בבוקר האירוע ונתקע בפקק של תאונה. כשאמרו לי שהוא מאחר למפגש במלון, היה ברור שצריך לשנות את התוכניות”. כך, במקום שעה בנחת בה יכלו הזוג להצטלם באופן רגוע, הם קיבלו בערך 15 דקות בהן היו צריכים לצלם במהירות את כל התמונות המקדימות. למזלם, כאן הניסיון והמקצועיות של חן לוי, הצלמת שלהם, נכנס לפעולה. חן שלחה מיקום חלופי לזוג של גן קקטוסים בכניסה למעגן מיכאל,  וכולם הגיעו לשם. המיקום שנבחר היה מקום קטן ואינטימי, פינה קסומה באמצע שומקום. שקלעה בול לטעם שלהם. “גל חיכה לי שם, הגעתי מאחוריו ושאלתי אותו: “גם לחתונה שלנו אתה מאחר?”. חן שיחררה אותנו ואמרה לנו לא לחשוב ולא לתכנן, פשוט לאהוב, ושהיא תדאג לשאר. אחרי הרבה לחץ, הכל השתחרר כשנפגשנו. בסך הכל צריך לעבור את זה יחד. השאר יסתדר”.

חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל

מחכים לראות אותנו מקימים בית

הרגע הגדול של דפנה וגל היה שניה לפני שהם צעדו לחופה. “בקושי יכולנו לדבר, היינו באופוריה” היא משתפת. “ואז ברגע שהחזקנו ידיים ויצאנו לכיוון החופה, פשוט ראינו את כל האנשים שאנחנו אוהבים, מחכים לראות אותנו מקימים בית, וזה היה רגע בלתי נשכח. כל המתח השתחרר, יש פה רק אנשים שאוהבים אותנו ורוצים להיות חלק. זה עוצמתי בכל קנה מידה”.

חתונת DIY בלב מטע זיתים בשישי בצהריים: החתונה של דפנה וגל

כל אנשי המקצוע:

 • מקום האירוע: בוסתן יקיר – בנימינה
 • צילום סטילס: חן לוי
 • צילום וידאו: יונתן “סיפור”
 • מנהל אירוע: דוד פלד- ” חתונה נעימה”
 • שמלת כלה: עיצוב של הכלה וביצוע רותם שאול, עליונית לחופה – רותם שאול
 • שיער: נסטיה זילברשטיין
 • איפור: נסטיה זילברשטיין
 • נעלי כלה: נעלי ריפאבליק
 • בגדי חתן: dress to impress
 • טבעות: @nigo_jewelry
 • מוזיקה: יוסי אפי
 • שיר כניסה לחופה: powerful – red band
 • שיר שבירת כוס: תתקעו בחצוצרות- שב”ק ס’
 • עיצוב: floral_dreams_events
 • מקום התארגנות: עדן אין – זיכרון יעקב
 • לוקיישן צילומים: גן הקקטוסים, מעגן מיכאל
 • אטרקציות לחתונה: מגנטים – שוקו מגנטים | בר – ערמוניה
 • קייטרינג: שירת הבשר
קטגוריות
חתונה בטבע,חתונות DIY

המלצות צוות המגזין 🖤

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
x