יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית - בלוג חתונות - My Day

יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית

זה לא סוד שחתונות הן עסק יקר ואפילו מאוד. ערב אחד של חגיגות יכול לעלות עשרות וגם מאות אלפי שקלים.ברור שזה ערב של פעם בחיים עבורכם ולכן ההשקעה, אז אם כבר משקיעים את הסכומים האלה, למה לא לעזור לאחרים ולחלוק גם איתם את השמחה שלכם על הדרך? יש המון דרכים לתרום לזולת כחלק מהחתונה. כבר פגשנו זוגות שארגנו את כל החתונה מתוך אג’נדה חברתית ויש גם לא מעט חתונות חברתיות שבהן האורחים מעורבים בכל התהליך, אבל זה ממש לא חייב להיות או הכל או כלום. להכניס ערך מוסף והתרומה שלכם יכולה לבוא לידי ביטוי גם בפרטים הקטנים. זה ממש לא אומר שצריך לשנות את כל האירוע או את מה שתכננתם לערב המיוחד שלכם. אז אם מתחשק לכם להתחיל את החיים שלכם כזוג נשוי גם עם מצווה קטנה, הנה כמה דרכים לעשות זאת:

 

לחפש ספקים עם מודעות חברתית

ישנם ספקים רבים בתחום החתונות הלוקחים חלק פעיל בתרומה לקהילה ובוחרים להעסיק אצלם עובדים בעלי צרכים מיוחדים ובכך מסייעים להם בהשתלבות בשוק התעסוקה. אתם תמיד יכולים לבחור ספקים הפועלים מתוך מחויבות חברתית וכך לדעת שחלק מהכספים שהשקעתם בחתונה משמשים למטרה טובה. יש מקומות רבים כאלה, לדוגמא: בית הדפוס “חסד ואמונה” בירושלים שעושה הזמנות חתונה מעסיק אנשים עם קשיים נפשיים בכדי לסייע להם להשתקם, גן האירועים “הנחלה” מעסיק אנשים בעלי מוגבלויות ואף מנהל בשטחו סדנה תעסוקתית שניתן לקנות ממנה מתנות לאורחים, גן האירועים “עדן על המים” תורם את האוכל שנותר לנזקקים, והאולם התל אביבי ״שבע״ אירח בפסח האחרון ארוחה חינם למאות ניצולי שואה שלא היה להם איפה לעשות את החג.

יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית

בית הדפוס השיקומי “חסד ואמונה”. התמונה באדיבות בית הדפוס.

יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית

מתנות לאורחים בנחלה שהכינו אנשים עם צרכים מיוחדים

 ***

 לקנות שמלת כלה יד שנייה

שמלת הכלה היא אחד הדברים החשובים ביותר עבור כל כלה ולרוב היא כרוכה בהוצאה לא קטנה. גם כאן יש לכן אפשרות לסייע לאחרות. אם את רוצה לרכוש שמלת כלה במחיר נמוך יחסית וגם לדעת שהכסף ישמש למטרה טובה, בבוטיק עמותת “רוח נשית” בתל אביב, נמכרות שמלות כלה שנתרמו על ידי מיטב המעצבים במחירים של 1800-2500 ₪ לשמלה. ניתן להגיע לשם בתיאום מראש ומדי כמה חודשים העמותה עורכת יריד שמלות גדול למכירה מרוכזת של שמלות כלה. כל ההכנסות מוקדשות לטובת עשייה חברתית לקידום נשים נפגעות אלימות. גם “החצר הנשית” תקיים יריד למכירת שמלות כלה מוזלות של מיטב המעצבים בין התאריכים 21-24.12.16 וכל הכספים מוקדשים לסיוע לנערות במצוקה.

יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית

צילום: Taylor Lord Photography את יכולה לקנות שמלת יד שנייה ועדיין להיראות הכי מהממת שיש.

  ***

לערוך מסיבת רווקים חברתית

לפני כמה חודשים ראינו בפייסבוק פוסט של חתן שהחליט שהוא רוצה להקדיש את מסיבת הרווקים שלו למען תרומה לקהילה. טל החתן וחבריו ערכו “מסיבת רווקים חברתית” שכללה צביעה, שיפוץ וסידור בית של אם חד הורית המתפרנסת מקצבת נכות. כי אם כבר הצלחתם לאסוף את כל החברים שלכם ליום שלם, למה לא לנצל את זה עד הסוף ולעשות משהו יוצא דופן. בזכות ההירתמות של כולם זה היה פרויקט ממש מיוחד ואנחנו מאוד שמחות שזכינו ללוות אותם ביום הזה. קיבלנו מהם הרבה השראה ונותרנו עם התקווה שאולי אחרי החתונות החברתיות הרבות שראינו, נזכה לראות גם עוד מסיבות רווקים או רווקות כאלה.

עוד על מסיבת הרווקים של טל אפשר לקרוא כאן

יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית

בין כל העבודה הם מצאו זמן גם לתמונה קבוצתית. צילום: שי שחר

 ***

לקנות מתנות חברתיות לאורחים

זוגות רבים רוצים להעניק מתנה לאורחים שלהם כדרך להודות להם על כך שהגיעו לחגוג איתם. אז אם כבר החלטתם להשקיע במתנות, יש המון עמותות וארגונים המוכרים מוצרים שהוכנו על ידי אנשים עם מוגבלויות. בזכות המקומות האלה הם זוכים לשכר ולתעסוקה והמטרה בהחלט מבורכת. מגוון המקומות עצום ואתם יכולים לבחור בין עציצים קטנים, מגנטים, ועוד המון מתנות קטנות ומקסימות שכולן טוב. דוגמאות לכך הן החנות “כלים שלובים”, המוכרת פריטים שנעשו על ידי אנשים עם צרכים מיוחדים, “מתנות קטנות בסימן חברתי” הפועלים למען נוער בסיכון ועוד.

לעוד מקומות באתר נגישות ישראל

יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית

***

לתרום לעמותה בשם האורחים

חלק מהזוגות בוחרים להעניק לאורחים מתנה בסיום האירוע כדי להראות את תודתם. אפשרות נוספת היא לתת תרומה בשם האורחים שלכם כתחליף למתנה. זאת חלופה ערכית ומקורית למתנות החתונה שרוב הזוגות מחלקים לאורחים. ארגון “מתחילים בטוב” מקשר בין זוגות מתחתנים המעוניינים לתת תרומה בשם האורחים, לבין מגוון עמותות ברחבי הארץ. האורחים שלכם יקבלו כרטיס ברכה שעליו רשום תודה רבה על כך שבאו לחגוג אתכם ושכאות תודה תרמתם בשמם לעמותה. אנחנו בטוחות שהם מאוד יתרגשו ויעריכו את המחווה.

יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית

***

 לתרום את האוכל שנשאר

אחרי שאכלנו והתענגנו על המזון המשובח בגן או אולם האירועים, בסוף כל אירוע נשארות כמויות גדולות של מזון. ארגון “לקט” אוסף ארוחות מגני אירועים ומעביר אותן לבתי תמחוי, מועדוניות ילדים ונוער ועמותות בכל רחבי הארץ. מוקד תרומות המזון פועל 24 שעות ביממה וניתן לפנות אליהם בתום האירוע או לתאם איתם איסוף מראש. אנחנו מציעות לא לבנות על זה שתהיו במצב שפוי מספיק כדי להתקשר אליהם, אז אפשר לבקש מחברים או משפחה או פשוט לתאם איתם מראש.

יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית

עמותת “לקט ישראל”, התמונה באדיבות העמותה

***

“לאמץ” עוד חתונה

בעמותת “יד אליעזר” מתקיימת יוזמה מקסימה – אם אתם מתחתנים ויש לכם אפשרות כלכלית לעזור, תוכלו לסייע לממן חתונה של זוג נוסף, שאין באפשרותם לערוך חתונה. זה לא אומר שצריך לממן את החתונה כולה, כל סכום מתקבל בברכה. התרומה מועברת ישירות לכיסוי אירוע של זוג אחר וכך תוכלו “לאמץ חתונה” נוסף לאירוע שלכם. זה בהחלט מספק לדעת שעוד זוג נישא בזכותכם. במקביל, העמותה גם מנהלת אולם אירועים בו מתקיימות חתונות רגילות לצד כאלה הממומנות על-ידי תרומות, באופן שבו לא ניתן לדעת מי מהזוגות קיבל סיוע.

יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית

לשמח עוד חתן וכלה, צילום: Inner Song Photography

***

לתרום את שמלת הכלה שלך

לא מתחברת לקונספט של שמלה יד שנייה? גם אם קניתן את שמלת הכלה שלכן מכל מעצב/ת, אתן יכולות לתרום אותה בתום האירוע וכך היא תשמש למטרה טובה ועוד כלה תוכל ליהנות ממנה ולהרגיש מיוחדת כפי שאתן הרגשתן. ארגונים רבים מסייעים לכלות מעוטות יכולות להתחתן וממש ישמחו לקבל שמלות כלה נוספות. לדוגמא: עמוד הפייסבוק “כל כלה – סלון כלות חברתי” מקשר בין כלות המעוניינות  למסור פריטים מהחתונה שלהן לבין כלות שישמחו לקבלם. עבור צילה וסרמן משוהם, זוהי שליחות והיא משאילה שמלות כלה ללא עלות לכל מי שזקוקה לכך ותמיד תשמח לקבל שמלות כתרומה. ניתן ליצור עימה קשר בטלפון: 050-4456128. כמו כן, ניתן לתרום שמלות בכל גמ”ח שמלות כלה (גמילות חסדים, מקום המסייע לנזקקים ללא תמורה) הקרוב למקום מגוריכן

יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית

השמלה היפה שלך יכולה לשמח עוד כלה במקום להישאר תלויה בארון. צילום: Ana Rosa

***

תרומה ממתנות החתונה

אם סיימתם את האירוע עם מתנות יפות ואפילו יצאתם ברווח ומתחשק לכם שהכסף ישמש למטרה טובה, יש בארץ אינספור ארגונים ועמותות שיוכלו להשתמש בכסף הזה כדי לחולל שינוי. השמיים הם באמת הגבול מבחינת כמות הארגונים והעמותות שישמחו לקבל את תרומתכם. חשוב שתחליטו יחד באיזו מטרה חשוב לכם להשקיע כזוג. להתחיל חיים חדשים כזוג בתחושה של נתינה זה בהחלט דבר נפלא.

יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית

צילום: We know your dreams

 ***

להתנדב בירח הדבש

אחרי החתונה הגיע הזמן לחגוג כזוג נשוי. אז אם אתם טסים לירח דבש ומתחשק לכם לעשות עוד משהו חוץ מבטן-גב, תמיד אפשר לשלב התנדבות כחלק מהטיול. כמובן שיש אנשים שטסים להתנדב במשך שבועות ואפילו חודשים, אבל גם טיול קצר הוא הזדמנות לעשות משהו. יש אפשרויות להתנדבויות רבות ברחבי העולם, החל מאירופה הקרובה ועד לדרום אמריקה, המזרח הרחוק או אפריקה. כחלק מהטיול שלכם אתם יכולים לסייע בהוראה, שיפוץ, צילום, טיפול בבעלי חיים, בתי יתומים, סיוע במרכזי בריאות ובעוד מגוון רחב של פעילויות. בהחלט רעיון מעניין ולא קונבנציונאלי. “GO ECO” הוא אחד מארגונים   רבים המסייעים במציאת התנדבות בחו”ל.

יום החתונה כהזדמנות לתרומה חברתית

התמונה מתוך האינסטגרם: gypsea_lust

אנחנו מקוות שנתנו לכם כמה רעיונות שתוכלו ליישם ביום החתונה שלכם ובטוחות שיהיה לכם יום מדהים, לא משנה מה תבחרו לעשות.

קטגוריות
מידע שימושי
תגיות
רוח נשית
© 2020 כל הזכויות שמורות ל My Day | תנאי שימוש | מדיניות פרטיות | עיצוב - Duvsha studio | Powered by Matat Technologies LTD
x