מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות - בלוג חתונות - My Day

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

מהמלכה ויקטוריה שבזכותה כלות לובשות לבן עד היום ועד קייט מידלטון שעל השמלה שלה נאמר כבר הכול: לקראת החתונה של מייגן מרקל והנסיך הארי נזכרנו בשמלות הכלה הכי אייקוניות מתוך חתונות מלכותיות

הקלישאה אומרת שכל כלה היא נסיכה ביום החתונה שלה, אבל יש כלות שאצלן זו המציאות – ביום הגדול שלהן ובכלל – פשוט משום שלהן או לבן זוגן באמת זורם בעורקים דם כחול. כשבת משפחת מלוכה (מלידה או לעתיד) מתחתנת והעולם כולו מתעניין בכל פרט קטן מהיום הגדול, אין ברירה אלא לבחור שמלת כלה שתיזכר במשך שנים.

כשהחתונה שלה במרחק 46 יום בלבד, לא קשה לנחש שסוגיית שמלת הכלה מעסיקה את מייגן מרקל לא מעט בימים אלו, ואנחנו בטוחות שהיא בחרה במיטב המעצבים (לא, אנחנו עדיין לא יודעות מיהם, אבל ברשת מסתובבות כמה שמועות) שיעזרו לה להרכיב לוק שכולנו נדבר עליו. מייגן אמנם צעדה על לא מעט שטיחים אדומים בחיים שלה והוכיחה שיש לה מודעות אופנתית, אבל עדיין יש לה רף גבוה במיוחד לעמוד בו, ואין לנו ספק שהיא תעשה את המקסימום כדי לעמוד בציפיות.

אם גם אתן נושמות סטייל ונהנות להסתכל על טרנדים אופנתיים מחתונות מלכותיות לאורך השנים, אתן מוזמנות להיזכר איתנו ב-30 שמלות הכלה הכי אייקוניות מתוך חתונות מלכותיות מהעבר:

המלכה ויקטוריה, 1840

חתונה מלכותית היא ההזדמנות המושלמת של הכלה להכתיב טרנדים שכולם ידברו עליהם. במקרה של המלכה ויקטוריה מדובר במשהו גדול בהרבה מכל טרנד – היא התחילה את המנהג העולמי של לבישת שמלה לבנה בחתונה. אמנם די קשה להאמין, אבל עד 1840 לא הייתה עדיפות ברורה לצבע ספציפי לשמלת הכלה, ובתרבויות שונות, אפילו באירופה, היו כלות שהתחתנו בשמלה שחורה. עד היום, כמעט 180 שנה לאחר החתונה של ויקטוריה ובן דודה הנסיך אלברט, עבור רוב הכלות ברוב התרבויות, שמלת כלה = שמלה לבנה. ביום הגדול שלה ושל אלברט, אשר אף שוחזר בסדרה של ה-BBC הנושאת את שמה, בחרה ויקטוריה בשמלה לבנה שסימלה בתוליות וטוהר – וההשפעה שלה בולטת עד עצם היום הזה.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

השמלה הלבנה שהתחילה את הכל. תמונה: Rischgitz

****

מרי מטק, 1893

מרי מִטֶּק (Mary of Teck) התחתנה עם הנכד של המלכה ויקטוריה, מי שלימים הפך למלך ג’ורג’ החמישי ולסבה של המלכה אליזבת’, ובחרה בשמלה של צמד המעצבים הלונדונים Lingon & Curtis. השמלה המרשימה ומלאת הנפח קושטה בפרחי תפוז ובנוצות טווס. השושבינות של מרי היו אף הן חלק מהטוטאל לוק הדרמטי והשמלות שהן לבשו התכתבו עם השמלה שלה.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

מוגזמת, מוגזמת, מוגזמת. תמונה: W. and D. Downey

****

ליידי אליזבת’ באווס-ליון, 1923

החתונה של ההורים של המלכה אליזבת’ בשנת 1923 כללה רגע אופנתי מהמם, והכלה הפכה במהרה לאייקון של אופנה בקרב כלות ובכלל. הטוטאל לוק שיצרה עבורה המעצבת הבריטית Handley Seymour ייצג היטב את הסגנון הפרקטי יחסית ולא גרנדיוזי שהיה אופייני לשנות ה-20, וכלל מותניים נמוכים, גימור פנינה וכסף, והד-פיס שקשה להתעלם ממנו.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

וייבים של שנות ה-20. תמונה: Brides

****

וואליס סימפסון, 1937

מדובר באחת החתונות היותר שנויות במחלוקת בתולדות בית המלוכה הבריטי, והסטייל של הכלה היה יוצא דופן, בהתאם. בחתונתו של מי שוויתר על כס המלוכה למען האהבה ובת זוגו האמריקאית הגרושה (מצלצל מוכר?), לבשה הכלה שמלה של המעצב Mainbocher בגוון תכלת מפתיע שאף נקרא על שמה.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

שנוי במחלוקת זה אנדרסטייטמנט. תמונה: Jack Benton

****

המלכה אליזבת’, 1947

ממש אין צורך להסביר למה אחת המלכות המפורסמות בהיסטוריה מככבת ברשימה. מי שהייתה ידועה בזמנו בתור הנסיכה אליזבת’ לבשה לחתונה שלה עם הנסיך פיליפ שמלת סאטן עם שרוולים ארוכים שעוטרה בגימור פרחוני, קריסטלים וכ-10,000 פנינים. לפי מעצב השמלה, נורמן הרטנל, ההשראה לבגד הייתה לא פחות מאשר ציור של בוטיצ’לי. המלכה לעתיד ממש לא חששה להיות trendsetter ובחרה לשלב בשמלה שלה שובל באורך של כמעט 4 מטרים שהבטיח לה כניסה מרשימה ביותר לאירוע.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

ככה מתחילים 70 שנות נישואין. תמונה: Getty Images

****

ריטה הייוורת’, 1949

כשאחת הכוכבות הכי גדולות בהוליווד מתחתנת עם נסיך, ברור שהחתונה תעורר הדים ברחבי העולם, וברור שהמעמד מחייב בחירה בלוק מלא ייחוד ומקוריות. השמלה של ריטה הייוורת’, אחת הנשים היפות בעולם בשנות ה-40, בהחלט עמדה במשימה והפכה לקלאסיקה מהר מאוד. השחקנית, אשר נישאה לנסיך עלי חאן, ויתרה על שמלה לבנה סטנדרטית והחליפה אותה בשמלה בגוון לילך וכובע תואם, אשר נשלפה מתוך אחת הקולקציות הקלאסיות ביותר של כריסטיאן דיור, ה-New Look.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

הכי Old Hollywood glam. תמונה: Keystone

****

המלכה סוראיה מאיראן, 1951

לא ממש ציפינו למצוא ברשימה הזאת נציגה של איראן, אבל כשרואים את השמלה של המלכה סוראיה מבית כריסטיאן דיור שנראית רלוונטית מתמיד גם כעבור 67 שנה, לגמרי אפשר להבין למה היא כאן. הרבה לפני ששמלות כלה סטרפלס הפכו למחזה נפוץ, סוראיה בחרה להראות את הכתפיים בשמלה שעוטרה ב-20,000 נוצות, 6,000 יהלומים, ואף שובל מרשים ומלא נפח. לפחות מזה לא ציפינו מבת מלוכה.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

מי היה מאמין שיש לפרסיות סטייל כזה? תמונה: Dmitri Kessel

****

גרייס קלי, 1956

שמלת הכלה של גרייס קלי, AKA הנסיכה גרייס ממונקו, היא לגמרי החומר שממנו עשויים החלומות של כל מעצב, כלה לעתיד ופאשניסטה. מדובר באחת משמלות הכלה שזכו להכי הרבה רפרנסים בהיסטוריה, ועד היום דורות של כלות שואפות ליצור שמלה שתתכתב עם השמלה הבלתי נשכחת הזאת. השמלה – בעלת מפתח הצוואר הגבוה, השרוולים הארוכים, החצאית הארוכה, השכבות הרבות והשובל באורך מעל 3 מטרים – עוצבה ע”י הלן רוז והורכבה ממשי בן 125 שנה שהגיע מבריסל, בד טפטה, ואלפי פנינים שנרקמו כולן בעבודת יד.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

Wedding gown perfection. תמונה: Getty Images

****

הנסיכה מרגרט, 1960

עד ליום הגדול של הנסיכה מרגרט, היה לגמרי ברור שחתונה מלכותית ושמלה פשוטה וצנועה פשוט לא הולכות ביחד – אבל הנסיכה הקדימה את זמנה, ולבשה בחתונתה שמלת כלה בקווים נקיים ומתונים. השמלה שבחרה אחותה של מלכת אנגליה לחתונה שלה (שאף שוחזרה בסדרת המופת The Crown) הייתה שמלת משי ואורגנזה, שבדומה לשמלה של האחות המפורסמת עוצבה ע”י נורמן הרטנל. בזמנו תיאר המגזין Life את השמלה כ”אחת השמלות הפשוטות ביותר שנלבשו ע”י בת מלוכה אי פעם”, אבל זה ממש לא הפריע לכלות מלכותיות לשאוב ממנה השראה בשנים שלאחר מכן, ועוד ניתקל בשיק המינימליסטי לא מעט בהמשך הרשימה.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

לא פשוט להיות פשוט. תמונה: Keystone-France

****

המלכה פביולה מבלגיה, 1960

יש שמלות כלה מיוחדות ומרשימות כל כך, שפשוט מגיע להן מקום של כבוד במוזיאון. זה בדיוק מה שקרה עם השמלה של המלכה פביולה מבלגיה אשר עוצבה ע”י כריסטובל בלנסיאגה בכבודו ובעצמו, ומוצגת עד היום לראווה במוזיאון של בית האופנה. כמו כן, בשמלה זו נעשה שימוש בחומר די חריג בנוף שמלות הכלה שאנחנו מכירות – פרוות מינק לבנה.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

אמנם אנחנו מתנגדות לפרוות, בשמלות כלה או בכל פורמט אחר, אבל אי אפשר להכחיש שזו שמלה מרשימה. תמונה: Getty Images

****

הנסיכה ביאטריקס מהולנד, 1966

הנסיכה, לימים מלכת הולנד שוויתרה על הכתר לטובת בנה לפני מספר שנים, הוכיחה שהיא לא חוששת לקחת סיכונים אופנתיים ולקחה את המינימליזם שאפיין את הסיקסטיז צעד אחד קדימה. הנסיכה בחרה ליום הגדול שלה בשמלת סאטן של Maison Linette שכללה מפתח צוואר גבוה. ולמרות הקו הסולידי של השמלה, היא לא ויתרה על שובל ארוך ומרשים.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

לא פחדה מסיכונים אונפנתיים. תמונה: Keystone

****

הנסיכה מרגרט מדנמרק, 1967

המלכה מרגרט, אז נסיכה, בחרה ליום הגדול שלה בשמלה עם מפתח צוואר מרובע ושרוולים ארוכים של המעצב הדני Jørgen Bende. אגב, שמלת המשי של הנסיכה הדנית החלה מסורת משפחתית של ממש בבית המלוכה: חלקה הקדמי נשזר בכמה מתוך שמלות הכלה שנלבשו במשפחה גם שנים רבות לאחר היום הגדול.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

התחילה מסורת בחתונות המלכותיות בדנמרק. תמונה: Keystone

****

המלכה סילביה משבדיה, 1976

אשתו של מלך שבדיה, קרל גוסטב, אמנם בחרה בשמלה של בית האופנה היוקרתי דיור, אבל העיצוב של השמלה היה מינימליסטי, עדין ומאופק. לעומת זאת, הכתר שהיא ענדה ביום הגדול ממש לא היה מינימליסטי: הוא התחיל את דרכו כאשר נפוליאון העניק אותו במתנה לאשתו, ג’וזפין, ומאז נשאר בידי בית המלוכה השבדי ומעטר את ראשיהן של הכלות במשפחה ביום חתונתן.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

השילוב המדויק בין פשוט ואקסטרווגנטי. תמונה: Keystone

****

הנסיכה קרולין ממונקו, 1978

בתה של גרייס קלי, הנסיכה קרולין, הייתה צריכה למלא נעליים גדולות במיוחד כשהיא בחרה בשמלה שלה לחתונה, אלא שבניגוד לאימה היא לא כיוונה למראה timeless אלא למראה הכי עכשווי של אותם ימים. הנסיכה, שלבשה שמלת דיור, ויתרה על הטיארה המתבקשת לטובת שני באנס שמעליהם ענדה הד-פיס פרחוני.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

גם אם הלוק לא עמד במבחן הזמן, לגמרי מגיע לקרולין שאפו על המקוריות והתעוזה. תמונה: Hulton Deutsch

****

המלכה נור מירדן, 1978

הפעם הרשימה לוקחת אותנו לממלכה השכנה, ירדן. ליסה חלבי האמריקאית, אשר עם נישואיה הפכה למלכה נור, בחרה בלוק קלאסי ומאופק עם שמלת דיור שכללה מפתח צוואר גבוה. אגב, באופן מפתיע המלכה ויתרה לחלוטין על השובל המתבקש בשמלת הכלה שלה.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

הפעם, לשם שינוי, אין שובל. תמונה: Sahm Doherty

****

הנסיכה דיאנה, 1981

אף רשימה על לוקים זכורים של כלות מלכותיות לא תהיה שלמה ללא הנסיכה דיאנה. השמלה, אשר עוצבה ע”י דיוויד ואליזבת’ עמנואל, גררה אחריה אלפי חיקויים, והראשון ביניהם הגיע לחנויות חמש שעות בלבד אחרי הטקס המלכותי. יצירת האומנות הזאת, אשר הורכבה ממשי וטפטה, גרמה ללב של מיליוני כלות ברחבי הגלובוס להחסיר פעימה, ועד היום אפשר לראות שמלות שמתכתבות עם הסטייל שלה. מובן שאנשי המקצוע המובילים היו צריכים לעבוד קשה מאוד כדי להגיע לתוצאה המושלמת: השמלה, שעוטרה באם הפנינה שנוספה בעבודת יד, בכ-10,000 פנינים ובשובל תחרה באורך 7.5 מטרים, נתפרה במשך חודשים ארוכים. זאת לא תהיה הגזמה להגיד שהשמלה הזאת הגדירה דור שלם של כלות, ועד היום לא נמאס לנו לדבר עליה.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

כל כך הרבה מילים נכתבו ועוד ייכתבו על השמלה הזאת. תמונה: Fox Photos

****

המלכה ראניה מירדן, 1993

ראניה, אשתו של המלך עבדאללה, לבשה ליום הגדול שלה שמלה אייקונית ומקורית במיוחד אשר נתפרה ע”י המעצב ברוס אולדפילד. המלכה הירדנית הלכה על לוק דרמטי, מרשים ומלא נפח, ובחרה בהופעה שהורכבה משני חלקים: שמלה ועליונית, אשר כללה צווארון שעוטר בדיטיילס מוזהבים שאף המשיכו בשרוולים ובחצאית.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

דרמה היא לא מילה גסה. תמונה: Rabih Moghrabi

****

ליידי שרה ארמסטרונג-ג’ונס, 1994

למרות הייחוס המחייב בתור האחיינית של מלכת אנגליה, ליידי שרה בחרה לעצמה לוק סולידי יחסית, והמשיכה את המסורת המשפחתית של אימה, הנסיכה מרגרט. השמלה אמנם שילבה בתוכה כמה סוגי בדים כמו משי, קרפ, שיפון ושכבות על גבי שכבות של סאטן ואורגנזה, אבל הגזרה הייתה קלאסית וההופעה כולה הייתה באווירה רגועה ומאופקת.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

הכי English rose. תמונה: Brides

****

הנסיכה מארי-שנטל מיוון, 1995

למרות שבני משפחת המלוכה היוונית גרים כיום בגלות, הם עדיין אוחזים בתארי מלוכה וכתוצאה מכך מצליחים לעורר עניין מפעם לפעם, למשל כאשר אחד מבני המשפחה מתחתן. כאשר מארי-שנטל נישאה לנסיך פבלוס, נסיך הכתר היווני, היא לבשה שמלת ולנטינו שכללה לא פחות מ-12 סוגים שונים של תחרה פרחונית. לפי דיווחים, מעל 25 תופרות עבדו על שמלת השנהב העשויה ממשי.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

רק לנו השמלה מזכירה את השמלה של גרייס קלי? תמונה: Brides

****

סופי ריס-ג’ונס, 1999

כאשר סופי נישאה לנסיך אדוארד, בנה הצעיר של המלכה אליזבת’, היא בחרה ללבוש שמלה ועליונית של המעצבת סמנתה שאו, אשר שילבו צווארון V, פנינים, משי ואורגנזה. אגב, הלוקיישן של החתונה של סופי ואדוארד מעניין לא פחות מהשמלה עצמה: מדובר בכנסיית סנט ג’ורג’ בטירת וינדזור, אשר בעוד חודש וחצי תארח את החתונה של מייגן והארי.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

שמלת שני חלקים עם טוויסט. תמונה: Pool/Tim Graham Picture Library

****

המלכה לטיציה מספרד, 2004

בשנים האחרונות דובר לא מעט על הסטייל של לטיציה, שניחנה בטעם אופנתי משובח או לחלופין בסטייליסט טוב במיוחד. הטוטאל לוק שלה בחתונה עם המלך פליפה, אז נסיך הכתר, סייע לא מעט למוניטין הזה. העיתונאית לשעבר לטיציה אורטיז, אשר בדומה למייגן מרקל הייתה נשואה בעבר והתגרשה, בחרה בשמלה של המעצב Manuel Pertegaz אשר הורכבה משילוב של מספר סוגי משי שעוטרו בחוטי זהב, וכן שובל באורך 4.5 מטרים.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

אחת הסיבות העיקריות שעד היום היא ידועה בתור פאשניסטה. תמונה: A. Jones/J. Whatling/J. Parker/M. Cuthbert

****

קמילה פרקר-בולס, 2005

בניגוד לחתונה הראשונה שלו, שהייתה אחת החתונות המפורסמות בהיסטוריה, החתונה השנייה של הנסיך צ’רלס הייתה low-key, ושמלת הכלה הנבחרת של קמילה, הכלה הכי מבוגרת ברשימה שלנו, הייתה באותו הקו. למעשה, הכלה אפילו החליפה את השמלה הלבנה המסורתית בשמלת משי ושיפון בגוון כחלחל, ושילבה אותה עם עליונית תואמת ממשי של המעצב רובינסון ולנטיין. את הלוק הכלתי השלימה קמילה עם כובע של מעצב הכובעים המפורסם פיליפ טרייסי, שהיצירות שלו בטוח יככבו בחתונה המלכותית הקרובה.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

אמנם הלוק לא אייקוני כמו זה של דיאנה, אבל הוא נעשה בטעם ובהתאם לגיל. תמונה: Anwar Hussein Collection/ROTA

****

הנסיכה ויקטוריה משבדיה, 2010

הפעם מדובר בלוק קצת אחר משראינו עד כה ברשימה: בעוד רוב הכלות ממשפחת המלוכה לא הראו יותר מדי עור, יורשת העצר השבדית לא היססה ללכת על מפתח צוואר נמוך יחסית וחשפה את הכתפיים בשמלה של המעצב Pär Engsheden. למרות הטוויסט המודרני שהנסיכה הכניסה להופעה שלה, היא לא ויתרה על המנהג המשפחתי וענדה את הכתר שענדה אימה ביום חתונתה, בדיוק כמו כלות רבות במשפחת המלוכה השבדית ב-200 השנים האחרונות.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

בכל זאת – מסורת זו מסורת. תמונה: Torsten Laursen

****

 קייט מידלטון, 2011

מה עוד אפשר להגיד על השמלה המושלמת הזאת שעדיין לא נאמר? עד היום כשאומרים לנו ‘שמלת כלה בחתונה מלכותית’, התמונה הראשונה שעולה לנו לראש היא של קייט מידלטון בשמלת התחרה של שרה ברטון לבית אלכסנדר מקווין – והבאזז חסר התקדים שהשמלה זכתה לו לגמרי מוצדק. בדיוק כמו גרייס קלי והנסיכה דיאנה, החמות שקייט לא זכתה להכיר, הלוק גרר אלפי העתקות מצד כלות בכל רחבי הגלובוס, ואין ספק שהוא ממשיך להדהד גם היום, שבע שנים אחרי.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

לעולם לא יימאס עלינו לעסוק בשמלה של קייט מידלטון. תמונה: Samir Hussein

****

הנסיכה שרלין ממונקו, 2011

הנסיכה שרלין יודעת דבר או שניים על עמידה ברף גבוה; אחרי הכול, חמותה המנוחה היא גרייס קלי, וחתונתה נערכה שבועות ספורים בלבד אחרי החתונה המפורסמת של קייט מידלטון והנסיך ויליאם. שרלין וויטסטוק הדרום אפריקאית בחרה בשמלה של ארמאני פריווה שהיא מגדירה בשם המחייב ‘מאסטרפיס’. יצירת השמלה נמשכה 2,500 שעות עבודה, והתוצאה לגמרי שווה את ההשקעה: השמלה כוללת שובל באורך 5 מטרים המעוטר ב-40,000 אבני סברובסקי ו-20,000 יחידות של אם הפנינה.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

עמדה ברף גבוה במיוחד. תמונה: Andreas Rentz

****

זארה פיליפס, 2011

זארה פיליפס, בתה של הנסיכה אן, אמרה I do בשנת 2011, וכמו כמה מהכלות שמככבות ברשימה, הלכה גם היא על קונספט מתון יחסית ובחרה שמלה של המעצב סטיוארט פרבין. אותו מעצב, אגב, אחראי ללא מעט מהלוקים של הסבתא המפורסמת, מכיוון שהוא הקוטורייה (מעצב הקוטור) של המלכה.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

הנסיך וויליאם לא היה הנכד היחיד של המלכה אליזבת’ שהתחתן ב-2011. תמונה: Anwar Hussein

****

סטפני דה לאנוי, 2012

כצפוי, השמלה שלבשה קייט מידלטון לחתונתה יצרה באזז, ולא מעט כלות רצו להתחתן בשמלה דומה, מתוכן גם לא מעט כלות בפרופיל גבוה – והדוכסית הבלגית היא לחלוטין אחת מהן. סטפני דה לאנוי בחרה לחתונה שלה עם גיום, נסיך הכתר של לוקסמבורג, בשמלה בגוון שנהב של אלי סאאב, אשר הושלמה עם שובל באורך כמעט 4 מטרים.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

אפקט קייט. תמונה: Photonews

****

הנסיכה סלווה אגא חאן, 2013

הדוגמנית האמריקאית קנדרה ספירס הפכה לנסיכה סלווה אגא חאן כאשר נישאה לנסיך רחים אגא חאן ב-2013. הנסיך רחים הוא בנו הבכור ויורש העצר של אגא חאן, המנהיג הרוחני של הקהילה האסמעילית-שיעית, ולכן בניגוד לשאר השמלות ברשימה שאופיינו בסגנון מערבי לכל דבר, הפעם בחרה הכלה בסטייל אתני-מסורתי ולבשה סארי קלאסי בגווני שנהב וזהב.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

שיק אתני-אוריינטלי. תמונה: Handout

****

אליזבטה מריה רוסבוך וון וולקנסטין, 2014

אמנם לא מדובר בחתונה מלכותית by the book משום שהחתן, הנסיך אמדאו מבלגיה, ויתר על הכתר כדי להתחתן עם אליזבטה, אבל השמלה שלבשה הכלה בכל זאת שיקפה משהו מלכותי ומרשים. הייתה זו שמלת שנהב של ולנטינו אשר כללה הינומת טול באורך 5 מטרים.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

סטייל מלכותי, למרות הכל. תמונה: Elisabetta Villa

****

הנסיכה סופיה משבדיה, 2015

את הרשימה סוגרת סופיה הלקוויסט, אשר עם נישואיה לנסיך קארל פיליפ משבדיה הפכה לנסיכה סופיה – כלה מלכותית נוספת שבחרה להתחתן בשמלה שמתכתבת עם זו של קייט מידלטון. שמלת התחרה עם השרוולים הארוכים, אשר נתפרה ע”י Ida Sjöstedt, הייתה מכוסה כולה בתחרה וכללה שובל אשר נתפר כולו בעבודת יד מוקפדת.

מבט לאחור: 30 שמלות הכלה הכי זכורות מחתונות מלכותיות

תחרה, שרוולים ארוכים ושובל בעבודת יד. תמונה: Andreas Rentz

קטגוריות
המגזין
© 2020 כל הזכויות שמורות ל My Day | תנאי שימוש | מדיניות פרטיות | עיצוב - Duvsha studio | Powered by Matat Technologies LTD
x