מסביב לעולם בארבע חתונות | מגזין חתונות | My Day

מסביב לעולם בארבע חתונות

להיכנס לחופה רכובה על גמל בהודו, או להתחתן בניו יורק בהשראת קארי ברדשואו? ארבעה זוגות שהתחתנו בחו"ל ומגלים את כל הסודות- מה צריך להכין לפני הנסיעה, מה קורה בטקס ואיזה טיפ מנצח יש לכלות שהתחתנו בחתונה אזרחית? כל התשובות בכתבה

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות מחליטים להתחתן בחו”ל בחתונה אזרחית. הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, ונובעות בין היתר מרצון שלא “לעשות עניין” מהחתונה, כדרך להוזיל עלויות או פשוט מתוך בחירה שלא לעבור דרך הרבנות. זוגות שנישאים בחתונה אזרחית יכולים לחזור לארץ ולשנות את הסטטוס שלהם בתעודת הזהות לנשואים, ללא הצורך להתחתן בחתונה דתית, שלא מתאימה לכולם.

הזוגות שיבחרו בדרך הזאת יכולים להינשא ב”סיטי הול”, בניין העירייה בעיר שבה בחרו להתחתן. הטקס עצמו הוא בדרך כלל די קצר, ובמהלכו חותם הזוג על מסמכים שמאוחר יותר יגיש לעירייה או למשרד הפנים בארץ. כדאי לדעת שלכל מדינה יש את הכללים והחוקים שלה בנוגע לחתונה אזרחית, ולכן כדאי לבדוק את הנושא באתרי האינטרנט של כל מדינה ועיר. מומלץ גם להציץ בכתבה קודמת שכתבנו על כל מה שצריך לדעת על חתונה אזרחית בחו”ל.

אם גם אתם שוקלים להתחתן בסיטי הול, או בכלל בחו”ל, אבל לא יודעים מאיפה להתחיל או אם זה בכלל כדאי, פנינו לכמה זוגות שכבר עשו את זה. שאלנו אותם על החוויה וביקשנו מהם טיפים לחתונה אזרחית, והנה מה שהיה להם להגיד:

***

שיר ורועי – ניו יורק

מסביב לעולם בארבע חתונות

מספר האורחים בחתונה: 10

 קצת על בחירת היעד“היה לנו חשוב לעשות חתונה אזרחית ושוויונית שלא קשורה לדת. בניו יורק לא חייבים להיות אזרחים כדי להתחתן בבית העירייה, וחוץ מזה ראיתי איך קארי ברדשו מ’סקס והעיר’ התחתנה ורציתי גם. מאוד התאימה לנו האווירה של חתונה אורבנית בנוף ניו יורקי. אחרי החתונה המשכנו ישירות לירח הדבש ברפובליקה הדומיניקנית, אז ניו יורק לגמרי הייתה חלק מירח הדבש שלנו”.

מה חשוב לדעת: “זה ממש פשוט ולא חייבים להיות אזרחים. פשוט נכנסים לאתר של עיריית ניו יורק וממלאים טופס שלא דורש יותר מדי – רק להצהיר שלא התחתנת בעבר. משלמים על הטופס, מדפיסים ומגיעים עם זה לעירייה יום לפני החתונה. בעירייה ממלאים טופס נוסף ונותנים את הדרכון. כדאי לדעת שיש לטפסים האלה תוקף מסוים, מעין חלון הזדמנויות שאם לא ניצלת אז מאבדים את התוקף של האישור. אחרי 24 שעות אפשר להגיע לסיטי הול ולהתחתן, רק חשוב להגיע עם עד נוסף מטעמך, שלא חייב להיות אזרח, רק שיגיע עם דרכון. במקרה שלנו אבא שלי שימש כעד”.

על הטקס ב’סיטי הול’: “כל התהליך של הטקס אורך כמה דקות בלבד. בטקס נמצאים מול עורך דין או שופט שאומרים את המילים שכולנו רגילים לשמוע בסרטים: “האם את שיר מסכימה לקחת את רועי להיות בעלך?”, ובזה זה נגמר. אחרי הטקס האזרחי המשכנו לצילומים ליד גשר ברוקלין והלכנו לאכול עם כל האורחים שהיו איתנו”.

מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות

“אחד הדברים הכי מרגשים שהיו בטקס הוא שהיו סביבנו כל כך הרבה אנשים מכל רחבי העולם, וכל אחד מהם בחר להתחתן בדרך שלו. היה גבר שהגיע עם חצאית סקוטית מסורתית, בחורה שהגיעה עם שמלה נפוחה ובחורה אחרת שהגיעה עם ג’ינס. לפני שנכנסנו להתחתן היו לפנינו זוג גייז מישראל שהגיעו רק עם חברים ובלי משפחה. ממש במקרה בן הזוג שלי הכיר אחד מהם, והעובדה שכולנו הגענו מישראל יצרה בינינו קרבה מיוחדת. השתדלנו להרים להם ולשמוח איתם וזה היה פשוט מרגש לראות מקום שמעודד חתונה של גייז”.

טיפים קטנים ומרגשים“הבאתי איתי הרבה דברים מהארץ: מגפיים של שני לקס שהיו הפריט הראשון שקניתי לחתונה, אאוטפיט של ורד בוחבוט, הד פיס של תמי בר לב וקלאץ’ של מדוזה. הייתה לנו תחושה קוסמופוליטית של ממש בטקס – מישהי אסייתית חיתנה אותנו, ובחורה בריטית איפרה אותי. הרגשה שאתה חלק מהעולם”.

בירוקרטיה של אחרי“אחרי הטקס הרגשנו קצת כמו ‘המירוץ למיליון’. צריך לעבור שלושה מקומות שונים כדי לקבל אפוסטיל (חותמת מיוחדת המעניקה למסמכים תוקף בין-לאומי). במקום אחד צריך לשלם בצ’ק בלבד ולא במזומן, באחר לקבל את הטופס, ובמקום שלישי, שנמצא בכלל בבית מרקחת, מקבלים עוד טופס. מה שכן, הכל מאוד מסודר ומאוד ברור, ומקבלים מפה שעוזרת להגיע לכל המקומות”.

מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות

צילום: EDWARD CHAN PHOTOGRAPHY

***

טליה וגיל – פראג

מסביב לעולם בארבע חתונות

מספר אורחים: 8

קצת על בחירת היעד: “עשינו מסיבת חתונה גם בארץ והיה לנו ממש חשוב להתחתן בחו”ל לפני. חיפשנו כל מיני יעדים, ובגלל שהחתונה האזרחית תוכננה להיות קרובה למסיבה בארץ לא רצינו לנסוע למקום רחוק. התחלנו לחשוב על קפריסין, אבל בסופו של דבר התחלנו לבדוק בעיקר באירופה. הבחירה הייתה בפראג, שהיא מהממת והיא גם יעד כיפי לטיול בלי קשר לחתונה. חוץ מזה, הבירוקרטיה שם קלה יחסית”.

מה חשוב לדעת: “לכל יעד יש את הבירוקרטיה שלו. בפראג צריך להגיע לעיר יומיים שלושה לפני החתונה, ללכת לעירייה לקבל אישור חתונה וללכת למשטרה ולהירשם שהגעת לעיר. פראג עצמה מחולקת לאזורים ולכל אזור יש את הסיטי הול שלו. אנחנו למשל התחתנו בפראג 4, והאישור שלנו היה של פראג 4. אנחנו לקחנו סוכנות אז זה היה הרבה יותר קל עבורנו. הם סגרו את הכל וליוו אותנו לכל מקום”.

על הטקס ב’סיטי הול’: “כל המשפחה ישנה ביחד באותו מלון והתחלנו את היום בארוחת בוקר משפחתית. אחרי שהצלמת הגיעה וצילמה את ההתארגנות המשכנו לסיטי הול. הטקס עצמו ממש קצר, באזור חצי שעה, אבל הכל מאוד מכובד. לפנינו הייתה חתונת כסף והיינו צריכים לחכות עד שהם יצאו, והתחושה הייתה שלכל אחד מהזוגות הם נותנים את כל הזמן שצריך ולא ממהרים.

מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות

הטקס מתנהל בצ’כית, והסוכנות שלקחנו הביאה מתורגמנית. המנהל של הטקס מדבר על משפחה, זוגיות וחברות והכל היה מאוד מרגש. חשוב לדעת שצריך להביא עדים מטעם, שיכולים להיות גם מהמשפחה, אבל אנחנו ביקשנו שהסוכנות תביא אנשים כדי שהמשפחה תוכל לשבת בנוחות”.

טיפים קטנים ומרגשים“היינו בפראג חמישה ימים עם כל המשפחה. הגענו בתחילת השבוע, טיילנו, אכלנו והסתובבנו עם המשפחות. התקופה הייתה מצוינת, זה היה בדיוק הפסחא והכל היה מלא בירידים ובשווקים של אוכל. אחרי הטקס המשכנו לצילומי זוגיות, ובערב הלכנו לאכול ארוחת חתונה במסעדת מישלן מהממת. הפכנו את האירוע לנסיעת חתונה אינטימית”.

בירוקרטיה של אחרי: “את האישור של החתונה קיבלנו בערך שלושה שבועות וחצי אחרי שחזרנו. התהליך בארץ הוא די פשוט, כל מה שצריך הוא ללכת להירשם פיזית במשרד הפנים”.

מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות

צילום: Guzelle Yusopova

***

 נועה וקובי – הודו

מסביב לעולם בארבע חתונות

מספר מוזמנים: 35

קצת על בחירת היעד: “אבא שלי הוא מדריך טיולים במזרח והוא הציע לנו להתחתן שם. אני מאוד אוהבת את הודו והייתי שם פעמיים, ולמרות שבהתחלה ההצעה הייתה בצחוק בסופו של דבר הרעיון התקבל”.

מה חשוב לדעת: “הכרתי את המקום כי הייתי שם עם המשפחה כמה שנים לפני, וידעתי פחות או יותר איך הוא נראה. הכנתי הרבה דברים מהארץ, כמו מנורות סיניות, קישוטים ומתנות לאורחים, ואפילו חופה שתפרתי ביחד עם אמא שלי. מבחינת הספקים עבדנו עם מפיק מהודו עוד מהארץ, ותיאמנו הגברה, תאורה ולהקת רקדניות”.

מסביב לעולם בארבע חתונות

מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות

על הטקס: “היינו אמורים להתחתן עם רב אבל בסוף הוא לא הגיע ועשינו טקס נוסף בארץ. בסופו של דבר בהודו דוד שלי חיתן אותנו, הקריאו שבע ברכות ואבא שלי שר. אני נכנסתי לחתונה על גמל, וקובי הוביל אותי בזמן שכולם מחכים לנו לבושים בלבן. את שמלת הכלה מצאתי למזלי בסטודיו של צמד המעצבות המוכשרות מהמותג Edie, כשבועיים לפני החתונה, לאחר ששיניתי את דעתי לגבי השמלה המקורית. היא כללה גלבייה שקופה מעל, מה שלטעמי לגמרי התאים לקונספט”.

טיפים קטנים ומרגשים: “עשינו לעצמנו טיול חתונה, וגם יום אחרי קמנו וטיילנו. אבא שלי הדריך, נסענו עם אוטובוס וכל יום ישנו במקום אחר. הטיפ הכי חשוב הוא לא להילחץ ולהתמסר לחתונה”.

מסביב לעולם בארבע חתונות

מסביב לעולם בארבע חתונות

מסביב לעולם בארבע חתונות

צילום: Raju studio

ורוניקה ועידן – ליסוס

מסביב לעולם בארבע חתונות

מספר מוזמנים: 40

קצת על בחירת היעד: “בחרנו להתחתן בחו”ל כי העלויות הרבה יותר זולות מהארץ ורצינו חתונה אינטימית. נפגשנו עם מארגנת חתונות והסברנו לה מה התקציב וכמות האנשים שהולכים להיות מוזמנים והיא מצאה לנו את היעד – העיירה ליסוס שליד פאפוס”.

מה חשוב לדעת: “הדבר שהיה הכי חשוב בשבילנו הוא להביא מארגנת חתונות שתעשה הכל ושלנו יהיה ראש שקט. המארגנת שלנו דאגה לכל הדברים הקטנים, אמרה לנו כל מה שצריך לעשות ולא היינו צריכים לארגן שום דבר. חשוב לדאוג למסמכים השונים, יש את האפוסטיל ועוד מסמכים שונים שצריכים להיות מתורגמים מעברית לאנגלית, כמו מסמך שאומר שאתם רוצים להתחתן”.

מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות

על הטקס ב’סיטי הול’: “את הטקס שלנו ניהל ראש העיר. הוא נותן משפט אחד שצריך להגיד באנגלית, מכריז עליכם כבעל ואישה וחותם על התעודה הרשמית. הזוג והעדים חותמים גם הם על התעודה – וזהו. אחרי שהטקס נגמר עשינו טקס לא רשמי במלון, ערכנו חופה וחבר חיתן אותנו”.

טיפים קטנים ומרגשים“היינו בליסוס מיום רביעי עד שבת בצהריים, וחוץ מהטקס הספקנו גם לנסוע לטייל. ביקרנו ביקב עם יין וגבינות, נסענו למקום מיוחד לאכול ארוחת ערב, ולא התמקדנו רק בחתונה”.

בירוקרטיה של אחרי: “אין יותר מדי בירוקרטיה, פשוט הולכים עם המסמכים למשרד הפנים ומשנים שם את הסטטוס”.

מסביב לעולם בארבע חתונות מסביב לעולם בארבע חתונות

***

קטגוריות
חתונה בחו״ל,חתונות אמיתיות,חתונות בלוקיישנים מיוחדים,מידע שימושי לחתונה
תגיות
אידי,חתונה אזרחית,חתונה בחו״ל,תמי בר לב

המלצות צוות המגזין 🖤

© 2021 כל הזכויות שמורות ל My Day | תנאי שימוש | מדיניות פרטיות | עיצוב - Duvsha studio | Powered by Matat Technologies LTD
x