על מה זוגות רבים בדרך לחופה? - בלוג חתונות - My Day

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

תכנון חתונה זה לא רק רומנטיקה ואהבה. הכירו את הריבים הנפוצים וגלו כיצד למנוע אותם

אז הטבעת נשלפה, השאלה הגדולה נשאלה ויצאתם לדרך הארוכה של תכנון החתונה שלכם. לאט לאט נכנסים לחיים שלכם כל מני מושגים שלא הכרתם, ובמהרה אתם הופכים מומחים בהם: ספקים, מחיר מנה, בופה או הגשה, והעולם החדש הזה שנפתח בפניכם מביא איתו גם עלול להביא איתו מתיחות ואי הסכמות ולפעמים מוביל לריבים של ממש. כדי שלא תופתעו ותדעו כיצד להתמודד עם מה שעלול לקרות לכם בתקופה הזאת, איגדנו עבורכם את הסיבות הכי נפוצות למריבות אצל זוגות לקראת היום הגדול בחייהם, ואחריהן יש גם בונוס – איך אפשר למנוע אותן:

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

חיכוכים משפחתיים

יש סטנד-אפיסטים שעשו מזה קריירה, ומי יודע? אולי לקראת החתונה שלכם אתם הולכים לגלות למה. אם עד עכשיו הייתם רק שניים בזוגיות שלכם, פתאום מצטרפים הורים מהצד שלך, הורים מהצד שלו, אחים, סבים וסבתות, שכנים, מכרים והפקידה בבנק, ומה לעשות, זה נהיה צפוף. צריך לעשות ג’אגלינג בין הרצונות של כל כך הרבה אנשים ונראה שאין שום סיכוי בעולם שכולם ייצאו מרוצים.

אמרתם חוסר שביעות רצון? אמרתם חמות. אתם עלולים לגלות שכל הקלישאות על החמות נכונות, ומילה שלנו, כדאי לבוא מוכנים מבעוד מועד. אתם עוד עלולים לגלות בדרך הקשה שהאמא של בן או בת הזוג היא הגורם הכי דומיננטי שמרגיש קצת יותר מדיי בנוח ותופס פיקוד על האירוע.

מרכיב נוסף שאי אפשר להתעלם ממנו הוא ההבדלים במנטליות: החתונה הקרובה היא מפגש בין שתי משפחות, וייתכן שיהיה זה מפגש בין השקפות עולם שונות, דעות שונות ורקע שונה. תמיד יש סיכוי שלא כולם יסתדרו זה עם זה מהשנייה הראשונה בנוגע לדברים בחתונה אז brace yourselves.

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

רשימת המוזמנים

הרכבת רשימת המוזמנים היא משימה רצינית ביותר, כי במידה רבה היא יוצרת את האופי של האירוע כולו. מי מוזמן? מי לא מוזמן? להזמין את החברים מהמילואים? להזמין את החברות מהגן? מה קורה עם החבר המעצבן ההוא של בן הזוג שאת פשוט לא סובלת? ושאלת מיליון הדולר – האם להזמין את האקס? כל כך הרבה שאלות ואפס פתרונות קסם.

אתם עשויים לגלות שאתם רוצים אירוע בסדר גודל מסוים ואילו בן הזוג רוצה משהו הפוך לחלוטין מכם. קחו נשימה עמוקה ונסו ביחד להחליט על דרך האמצע. כל אחד ייאלץ לעשות פשרות אבל תשמרו על ראש פתוח וגמישות. גיבשתם רשימת מוזמנים בסופו של דבר? אל תמהרו לשלוף את השמפניות: עכשיו אתם צריכים לדאוג לסידורי ההושבה.

 

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

רשימת מוזמנים שכולם יהיו מרוצים ממנה? תשכחו מזה. התמונה מתוך האינסטגרם

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

כסף

אין מה לעשות: מ”התינשאי לי?” ועד הנחיתה חזרה לארץ אחרי ירח הדבש אתם תצטרכו לפתוח את הארנק, ולא מעט. מן הסתם, ההוצאה הכספית הענקית מביאה את רוב הזוגות לפנות להורים ולמשפחה המורחבת כדי שיעזרו במימון החתונה. אם משפחה היא גורם מריבה וכסף הוא גורם מריבה, רק דמיינו מה קורה כשמשלבים ביניהם: לדוגמה, במצב בו ההוצאות לא נחלקות שווה בשווה, המשפחה ששילמה את הסכום הגבוה יותר מאמינה שמגיעה לה השפעה גדולה יותר גדולה על קבלת ההחלטות.

חתונה פירושה הוצאה של עשרות אלפי שקלים במקרה הטוב, והידיעה שאתם רק מתחילים את הדרך המשותפת שלכם וכבר יש לכם מינוס יכולה להכניס מתחים גם למערכת היחסים הכי יציבה. האתגר הכלכלי מתגלה גם כשמישהו מכם מתעקש על סעיף מסוים ויקר במיוחד, למשל כשבן הזוג רוצה להתחתן ביום חמישי בשיא העונה כאשר הכלה מעוניינת בשמלה יקרה מאד ולא מוכנה להתפשר על אף חלופה.

תקציב החתונה הוא נושא מאד רגיש אצל כל הזוגות. אנחנו ממליצות מההתחלה שתיסגרו על הדברים שחשוב לכם להשקיע בהם ולא לוותר (לדוגמא איכות הצלם, האוכל או די גיי שתמיד חלמתם עליו) ולהבין שבדברים אחרים תצטרכו להתפשר. כמובן אל תשכחו שיש חיים אחרי החתונה וגם ירח דבש שכדאי ורצוי מאד להשקיע בו.

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

דת

פעם לא היה פה בכלל מקום להתלבטות: רב, כתובה, “אם אשכחך ירושלים”, ויאללה, לשבור את הכוס. אם כבר כוס, אפשר לראות את חצי הכוס המלאה – שהיום יש עוד אפשרויות מלבד הרבנות, אבל גם את חצי הכוס הריקה – שעוד אפשרויות הן עוד סיבות למריבה. האפשרות להפוך את הטקס לאזרחי, מותאם אישית ושוויוני מפתה במיוחד עבור זוגות חילונים, אבל יכול לקרות מצב שרק אחד מבני הזוג מעוניין לערוך טקס אלטרנטיבי. יש חילונים גמורים שעדיין בוחרים לערוך חופה מסורתית, כדת משה וישראל, רק כדי שהמשפחה תהיה מרוצה, ובעיניהם טקס שיוצא מהקופסה הוא צעד רחוק מדי.

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

יאללה, לשבור את הכוס? צילום: Laurie Bailey Photo

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

לוקיישן החתונה

כבר אמרנו שהדרך לחתונה עשויה להיות bumpy ride, וכאן אנחנו מתכוונות לזה באופן הכי מילולי שיש. רק דמיינו לעצמכם מה קורה כשאחד מבני הזוג רוצה להתחתן במיקום מרכזי ואילו השני מפנטז על חוף ים מרוחק או על שטח חקלאי, ורוצה להוציא את כל הקרובים למסע ניווטים שלא היה מבייש סיירת מובחרת. בעיה נוספת עולה כאשר בני הזוג מגיעים משני מקומות מרוחקים זה מזה. במצב כזה או שמוצאים לוקיישן הממוקם באמצע הדרך, או שצד אחד מתפשר ומביא את הקרובים שלו מהקצה השני של הארץ.

המזל הגדול שזה שהיום יש מבחר כל כך גדול של מקומות שמשלבים את המיטב מכל העולמות, שאם כל צד יגלה קצת גמישות בטוח תוכלו למצוא את הפתרון המושלם עבורכם.

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

להוציא את כל המשפחה למסע ניווטים בדרך לאירוע. התמונה מתוך האינסטגרם

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

חוסר באינטימיות

זוכרים את הימים שהקשר היה רק שניכם וכלל דייטים רומנטיים ובילויים בחוץ? אם התשובה היא לא, סימן שלקחתם את ההכנות לחתונה צעד אחד רחוק מדיי. פתאום סדר היום הוא רק פגישות וטלפונים מול ספקים, ובן הזוג נהיה פרטנר לסידורים האינטנסיביים לקראת האירוע ולא יותר. התוצאה? הזוגיות נשחקת, יש פחות זמן לאינטימיות ויותר מקום לחיכוכים. אם הימים שבהם הצחקתם זה את זו או שקראתם אחד לשנייה בשמות מצחיקים מרגישים כמו פרה-היסטוריה, אולי כדאי לחשב מסלול מחדש. במקרה הזה יש לנו טיפ פשוט שנמצא ממש במרחק נגיעה מכם: פתחו קבוצת וואטסאפ שמיועדת רק להכנות לחתונה ורק בה תדברו על האירוע, ובכל פורום אחר תתנהגו לגמרי כרגיל.

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

הימים בהם הזוגיות הייתה רק דייטים ורומנטיקה? אפשר רק לחלום עליהם. התמונה מתוך האתר Earth

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

ציפייה שארגון החתונה יהיה רומנטי

אם חשבתם שארגון האירוע יהיה החוויה הזוגית האידיאלית, כדאי שתחשבו שוב. נכון, ההתחלה רומנטית והסוף רומנטי, אבל מה שבין לבין? פחות. הרבה פחות. יתכן שבראש שלכם דמיינתם איך ההכנות זורמות מהר כמו מונטאז’ בסרט הוליוודי, ברקע נשמע שיר רומנטי ואתם מחזיקים ידיים לאורך כל הדרך. צר לנו לפוצץ את הבועה, אבל אתם הולכים לגלות שתכניות לחוד ומציאות לחוד. הכנות לחתונה הן גם עשרות ביקורים מעייפים אצל ספקים, עמידה בפקקים, קבלת החלטות קשות ובלת”מים שיכניסו לכם הרבה מתח לזוגיות.

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

מסיבת הרווקים

גברים, הנה עוד סעיף שמוקדש כולו לכם: בעוד שרוב מסיבות הרווקות כוללות חדי קרן ומשחקי חברה, מסיבות רווקים רבות הן הרבה יותר, איך נגיד זאת, הארד-קור. בשנים האחרונות נהיה לגמרי לגיטימי שגברים נוסעים לחו”ל עם כל החברים כדי לנצל את הימים האחרונים של הרווקות. לא, הם לא בדרך למוזיאונים, אתרים היסטוריים או Primark, אלא למסיבות, קזינואים ומי יודע מה עוד. בדרך הם יפגשו בכל מה שיגרום לבת הזוג שלהם להחסיר שעות שינה בלילה מרוב דאגה: אלכוהול, מסיבות, פיתויים, לחץ חברתי ומרחק פיזי. אגב, התשובה היא לא – שום מתנה מהדיוטי-פרי לא יכולה לפצות על מה שנשים עוברות באותם ימים.

על מה זוגות רבים בדרך לחופה?

מוקד למריבה – מסיבת הרווקים. התמונה מתוך אתר tennistonic

****

אז מה אפשר לעשות?

כדאי שתדעו כבר עכשיו –  אתם לא תעברו את תקופת ההכנות לחתונה עם אפס ריבים מאחוריכם. “אתם שני אנשים שונים עם דעות שונות, מתישהו יקרה מצב שלא תסכימו על משהו בדרך” מסבירה ד”ר ענת הרמתי, פסיכותרפיסטית ומטפלת זוגית. “העצה שלי היא לדבר לאורך כל הדרך על רגשות וצרכים – מה כל אחד מרגיש באמת ולא לנסות להגיע למקומות של כעס, עלבון או תסכול”.

באשר לשאלה הכלכלית, דורי לוי, פסיכולוג קליני מומחה ומטפל משפחתי וזוגי מוסמך, מציע שאם אתם מזהים חילוקי דעות, קודם כל תתייעצו: “לא לשלם ואז להתלונן. תנו לבן או בת הזוג את היכולת להגיב, מכיוון שזה נותן תחושת כבוד והערכה”. אם הדיבורים לא מספיקים, לוי ממליץ לעבור לשלב המעשים ולפתוח חשבון בנק משותף: “זה מראה יכולת לאינטימיות כלכלית וגם יגרום לכם להתנהל יותר נכון בכל הקשור להוצאות של החתונה והחשיבה על היום שאחרי”.

ומה קורה כשהמשפחה נדחפת קצת יותר מדי? ללוי יש שלוש מילים שאתם צריכים לשנן: “להבליג, להבליג, להבליג”. אין ספק שהמסר קליט. אם בני המשפחה נסחפו, לוי מייעץ “לא לשלוח את בן או בת הזוג לריב, לא להגיד מילה רעה אבל להחזיק ידיים מול ההתקפות.

ועצה מאיתנו – גם אם אתם מרגישים שקשה, לקחת נשימה עמוקה ולזכור שהפקת חתונה זאת משימה לא פשוטה עבור כולם. הכי חשוב לתקשר, לדבר ולזכור שיש חיים שלמים מעבר ליום החתונה.

קטגוריות
המגזין,מידע שימושי לחתונה

המלצות צוות המגזין 🖤

© 2020 כל הזכויות שמורות ל My Day | תנאי שימוש | מדיניות פרטיות | עיצוב - Duvsha studio | Powered by Matat Technologies LTD
x