10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה - בלוג חתונות - My Day

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

לא מעט זוגות מאמינים כי עיצוב הזמנה לחתונה הוא תהליך פשוט שלא דורש תשומת לב או מחשבה מרובה, ולכן לא מקדישים לו את הזמן הראוי. אבל ממש כמו בחירת האולם או מציאת שמלת כלה, גם כאן מדובר בתהליך חשוב שדורש זמן, מחשבה וגם מעט הכנה מראש.

אנחנו תמיד שמחות לראות הזמנות מיוחדות לחתונה, ולא פעם שיתפנו גם אתכם בהזמנות שאהבנו כדי שתקבלו קצת השראה (כמו אלה הנמצאים כאן). אבל האמת, מעולם לא חקרנו את הנושא לעומק או בדקנו בשבילכם מה כולל התהליך שעובר כמעט כל זוג בדרך להזמנה המושלמת. ‎

בדיוק לשם כך פנינו למומחית בתחום – המעצבת המוכשרת נטלי קלוג, שההזמנות ומיתוגי החתונות שלה מככבים אצלנו הרבה באתר. נטלי עזרה לנו לעשות לכם קצת סדר בתהליך, ועל הדרך שיתפה אותנו בטיפים ובסודות מהמקצוע שיחסכו לכם זמן, כסף והרבה כאב ראש:

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

התחילו לתכנן את ההזמנה כמה שיותר מוקדם

כדי למנוע תקלות של הרגע האחרון (ותמיד יש כאלה), נטלי ממליצה בחום להתחיל בתהליך עיצוב ההזמנה כמה שיותר מוקדם. הכי טוב, כמובן, להתחיל מיד לאחר שסגרתם מקום, שעה ותאריך. נטלי משתפת כי לדעתה הזמן האידיאלי להדפסת ההזמנות הוא כחודש עד חודש וחצי לפני מועד החתונה, ולכן יש להתחיל את העבודה מול המעצב קודם לכן. רוב המעצבים אמנם יוכלו להכין לכם הזמנה תוך חודש וגם פחות, אך קחו בחשבון שיש סיכוי שתרצו סבב שינויים או אפילו לשנות את הקונספט לגמרי, וחשוב להשאיר לכך זמן.

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

יש לכם אורחים מחו”ל? כדאי להתחיל אפילו לפני

חשוב לתת לאורחים שלכם מחו”ל מספיק זמן להזמין כרטיסי טיסה, לקחת חופש מהעבודה ולתכנן טיול שווה בארץ על הדרך. נטלי מספרת שהיום יש אפשרות לשלוח לאורחים הזמנות מעוצבות אונליין דרך המייל או וואטסאפ. התהליך של עיצוב הזמנות כאלו לוקח אף הוא זמן, אך ללא ספק הוא קצר יותר, שכן ההזמנות לא דורשות הדפסה והן לא נשלחות בדואר או נמסרות ידנית. אם האורחים שלכם מחו”ל לא דוברים עברית, הכינו עבורם הזמנה בשפה שהם דוברים, או פשוט נסחו את ההזמנה באנגלית.

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

הזמנה שקיבלה השראה ממקום החתונה, “בית על הים”, בעיצובה של נטלי

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

הכינו לוח השראה עם רעיונות שאהבתם לקראת הפגישה הראשונה עם המעצב

לפני הפגישה הראשונה עם המעצב, חשבו ודמיינו כיצד תרצו שההזמנה שלכם תיראה. חפשו רעיונות ודוגמאות להזמנות שאהבתם, ואף צרו לוח השראה, בפלטפורמה דוגמת פינטרסט (מוזמנים להציץ בפינטרס של נטלי). לוח השראה הוא כלי עזר נהדר למעצב – הוא עוזר לו להבין במהרה ובצורה מדויקת מה הזוג מחפש. אפשר לשאוב השראה ממקורות רבים, לעתים אף רבים מדי. לכן ביקשנו מנטלי לתת לכם כמה רעיונות מאיפה כדאי להתחיל:

  • בחרו את סגנון ההזמנה חשבו על הקווים הראשונים והכלליים של נראות ההזמנה: האם ההזמנה תורכב מתמונה או מאיור? האם תרצו הזמנה מתקפלת או כזאת שמכילה מספר הזמנות קטנות? כאשר תהיו סגורים על הסגנון יהיה לכם הרבה יותר קל לחשוב על ההמשך.
  • חשבו על קונספט – אם אתם רוצים שההזמנה תהיה בקונספט מסוים (למשל קונספט של ים, קונספט טרופי או קונספט של טברנה יוונית), כדאי להיסגר עליו לפני שאתם נפגשים עם המעצב.
  • התמקדו בצבעים  –דרך טובה נוספת להתמקד היא לחשוב על פלטת הצבעים שתרצו לשלב בהזמנה שלכם. לעתים הצבעוניות נגזרת מהקונספט העיצובי או מהצבעים שבחרתם לחתונה ולעתים היא מכילה פשוט את הצבעים האהובים עליכם.
  • שלבו בהזמנה את לוקיישן החתונה – השראה להזמנה אפשר לקבל מהלוקיישן של החתונה עצמה. כך למשל, אם החתונה מתקיימת בשדה חיטה או על שפת הים, תוכלו לשלב בהזמנה איור או תמונה של המקום. לחלופין תוכלו להתמקד באווירה של הלוקיישן שלכם ולנסות להעביר אותה דרך ההזמנה.
  • חשבו על חוויות ואהבות משותפות – לא חייבים להישאר בעולם החתונות. אפשר גם ללכת למחוזות אחרים ולשלב בהזמנה אלמנטים מחוויות משותפות, טיול זכור שעשיתם יחד, אהבה או תחביב משותף, חיית מחמד ועוד.
10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

הזוג המתגורר על קו לונדון-תל אביב בחר לשלב זאת בהזמנה. עיצוב: נטלי קלוג

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

אפשר לקבל השראה מלוקיישן החתונה – חתונה בחוף ים המשלבת ציר זמן. עיצוב: נטלי קלוג

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

לפני שאתם מתחילים לעצב – קחו בחשבון את גודל המעטפה

נטלי מסבירה כי אחת הבחירות הראשונות שלכם צריכה להיות גודל המעטפה. זה אולי נשמע פעוט, אך מדובר בפרט חשוב ביותר שיקבע את גודל ההזמנה עצמה וישפיע רבות על העיצוב. ישנם אולמות וגני אירועים המספקים לזוגות מעטפות ממותגות של המקום. אם תבחרו להשתמש במעטפות אלו, עליכם לקחת בחשבון שהן קובעות את גודל ההזמנה ומשפיעות על העיצוב. גם אם המקום לא מספק מעטפות או אם בחרתם לא להשתמש בהן, חשוב מאוד כבר בתחילת התהליך לבחור את הגודל שתרצו.

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

הזמנה בסגנון טרופי. עיצוב נטלי קלוג

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

תהיו ברורים עם המעצב לגבי הרצונות שלכם

גם המעצב המוכשר ביותר לא יוכל לקרוא את המחשבות שלכם, וככל שתפרטו ותסבירו לו מה אתם אוהבים ומה לא – כך התהליך יהיה מהיר והתוצאה תהיה המוצלחת ביותר. אם הכנתם לוח השראה או אספתם דוגמאות ורעיונות, הראו אותם למעצב ושתפו אותו בציפיות שלכם. עם זאת, השאירו מקום ליצירתיות ולניסיון של המעצב – אתם עושים זאת בפעם הראשונה, הוא עשה זאת כבר הרבה.

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

תהליך העבודה יכול להתנהל דרך המחשב

העבודה עם המעצב שונה כמובן בין מעצבים שונים, אך אחד היתרונות הגדולים והנוחים בתהליך הוא שהוא לא בהכרח מחייב הגעה פיזית לסטודיו, ויכול להתנהל כולו דרך המחשב. נטלי המתגוררת בלונדון מספרת שהתהליך שעוברים הזוגות איתה מתנהל כולו בזמנם הפנוי ומהבית. לאחר שהזוג פונה אליה בפעם הראשונה ומסביר לה מה הוא מחפש, היא מתחילה בעיצוב ההזמנה. היא שולחת את ההזמנה המעוצבת בשלושה סבבים, ובכל פעם יכול הזוג לתת הערות או להתנסות בשינויים ובעיצובים שונים, עד ההגעה לתוצר המושלם. כאשר סוגרים את העיצוב, מקבל הזוג שני קבצים – קובץ להדפסה באיכות גבוהה וקובץ שני לשליחה במייל ובוואטסאפ. כך, יכול הזוג לבחור את מקום ההדפסה ולמי לשלוח הזמנה מודפסת ולמי הזמנה אונליין.

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

עיצוב: נטלי קלוג

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

חשבו מראש איזה פרטים חשוב שיהיו בהזמנה

המחשבה על עיצוב ההזמנה כה סוחפת שלעתים שוכחים לחשוב על המלל עצמו. למערכת שלנו הגיעו לא מעט סיפורים על חתן וכלה ששכחו להכניס פרט חשוב ומצאו עצמם, זמן קצר לפני החתונה, שולחים לכל האורחים הודעות. נטלי מספרת לנו על זוג שבחתונתם הייתה בריכה, אך הם שכחו לציין בהזמנה להביא בגד ים וכפכפים. הזוג שגילה זאת שבועיים לפני מועד החתונה, בזבז זמן יקר ושלח לכל האורחים הודעות רגע לפני החתונה. חשוב מאוד שתקדישו מחשבה וזמן לבחירת המלל שבהזמנה והפרטים הרלוונטיים. אנחנו ממליצות בחום לתת לזוג עיניים נוספות (או יותר) לעבור על ההזמנה לפני ההדפסה. כך תוכלו להיות בטוחים שלא שכחתם אף פרט, ושההזמנה כתובה באופן ברור ומובן.

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

עם זאת, אם יש המון פרטים כדאי לשקול לצרף עוד פתק להזמנה

במידה ויש לכם פרטים רבים שאתם רוצים להוסיף להזמנה, או כאשר חלק מהפרטים רלוונטים רק לחלק מהארוחים, למשל פרטי הסעה או אפטר פארטי, כדאי לשקול להוסיף פתק שיתווסף להזמנה עם הפרטים הללו, ובכך לא להעמיס על ההזמנה עצמה. נטלי מספרת שבחתונה שלה הייתה בריכה שנפתחה רק בחצות ולכן הייתה רלוונטית רק לחלק מהאורחים. נטלי ובעלה בחרו להוסיף פתק שנוסף להזמנה המקורית, ולצרף אותו רק להזמנות של האורחים שהבריכה רלוונטית להם.

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

הזמנת החתונה של נטלי, בעיצובה. צירפו להזמנה המקורית פתק שנשלח רק לאורחים שנשארו למסיבת הבריכה.

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

הזמנה שכולה טיפוגרפיה – מהמם! עיצוב: נטלי קלוג

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

חסכו בעלויות והדפיסו כמות גדולה של הזמנות – ככל שמדפיסים יותר, המחיר להזמנה יורד

נטלי מספרת כי יש כלל ברזל: ככל שמדפיסים יותר הזמנות, כך יורד המחיר עבור כל הזמנה. לכן היא ממליצה תמיד להדפיס בכמות רבה יותר מהרצויה. עדיף שתישארו עם הזמנות עודפות (שהן מזכרת מקסימה מיום החתונה) מאשר שתצטרכו להדפיס הזמנות נוספות, שכן הדפסת הזמנות בכמות קטנה תעלה כבר הרבה יותר.

איך יודעים כמה הזמנות כדאי להדפיס? נטלי משתפת אותנו בחישוב מומלץ: לחלק את כמות האורחים בחצי ולהוסיף עוד 30%. החישוב מתאים כאשר רוב המוזמנים הם זוגות או משפחות.

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה 10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

עשו הדפסת ניסיון – בחרו סוגים שונים של נייר והדפיסו הזמנה אחת על כל סוג

חשוב לקחת בחשבון כי איכות הנייר ועוביו, כמו גם הוספת אלמנטים וחיתוכים מיוחדים מייקרים את מחיר ההדפסה. לכן, לפני ההדפסה הסופית נטלי ממליצה לבחור כשלושה עד ארבעה סוגים שונים של נייר, באיכויות ובמחירים שונים ולהדפיס הזמנה אחת על כל סוג. אחרי שתראו את ההזמנות המודפסות תוכלו לבחור את הנייר שעליו תרצו שיודפסו כלל ההזמנות. נטלי מסבירה כי לא תמיד איכות גבוהה יותר משמע הזמנה יפה יותר. לעתים דווקא ניירות זולים מתאימים לעיצוב הספציפי של ההזמנה שבחרתם ולכן חשוב מאוד לבצע בדיקה זו לפני הדפסה בכמות גדולה.

טיפ חשוב נוסף שגילתה לנו נטלי: בבתי דפוס גדולים קיימות מספר מדפסות. לעתים ההדפסה המתקבלת מכל מדפסת שונה במקצת. תוכלו לבקש מבית הדפוס להדפיס את כל ההזמנות באותה מדפסת וכך להיות בטוחים שהתוצאה תהיה זהה, אך קחו בחשבון שהדבר עלול להאריך את זמן ההדפסה.

10 דברים שלא ידעתם על הזמנות לחתונה

תפריט לחתונה בעיצובה של נטלי קלוג

לכבוד הקוראות שלנו, נטלי סידרה לכן 15% הנחה על רכישת עיצוב הזמנה מתוך הקטלוג שבאתר.

קוד הנחה MYDAY15.

*שימו לב: ההנחה לא כוללת שינויים בעיצוב מלבד הטקסט, לא כוללת הדפסה וללא עיצוב אישי. תוקף: 30.9

קטגוריות
המגזין,מידע שימושי
תגיות
הזמנות חתונה
© 2020 כל הזכויות שמורות ל My Day | תנאי שימוש | מדיניות פרטיות | עיצוב - Duvsha studio | Powered by Matat Technologies LTD
x