10 מנהגי חתונות מסביב לעולם - בלוג חתונות - My Day

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

טבילה באמבטיית חלב, איסוף מתנות מהשכנים וצמידים שמבדילים בין רווקים לתפוסים – כל אלה הם רק חלק מהמסורות ומהמנהגים של חתונות מסביב לעולם

כמו שלכל מדינה יש את האוכל, את השפה ואת המנהגים שלה, כך גם טקס החתונה ייחודי לכל ארץ ומשתנה בין מדינה למדינה. הטקס טומן בחובו מסורות ומנהגים שונים ומיוחדים שהתפתחו בכל תרבות עם השנים ועוברים מדור לדור. עד היום שמעתם על מנהג שבירת הכוס, החלפת הנדרים וזריקת זר הכלה – הגיע הזמן להכיר מנהגים נוספים.

אחרי ששמענו וקראנו על לא מעט מנהגים ומסורות של חתונות מרחבי העולם, בחרנו עשרה מנהגים שאהבנו במיוחד, ושיתנו לכם הצצה מעניינת למה קורה בעולם החתונות ברחבי הגלובוס, הרחק ממה שאנחנו רגילים ומכירים.

                  10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

קערת האיחוד – אוסטרליה

בחתונות רבות באוסטרליה נהוג שבזמן טקס הנישואין אוחז כל אורח באבן. בסיום הטקסט מניחים כל האורחים את האבנים בקערה גדולה (וכבדה מאוד), אותה הזוג לוקח עימו בסוף הערב ומציב בביתו. קערת האבנים באה להזכיר לבני הזוג את הכמות הרבה של האנשים שתמכו בהם וליוו אותם ביום חתונתם, ואת האהבה הגדולה שעוטפת אותם. אנחנו לא יודעות מה אתכן, אבל לדעתנו לסחוב קערה מלאה באבנים לאחר החתונה זה ממש לא אידיאלי, בטח לא כשאת צריכה לסחוב גם את בעלך הטרי.

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

צילום: Caroline Frost Photograph

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

סוף סוף הבנו מה עושים עם האבנים המקושטות הללו. צילום: Ly Sue of LH Photography

****

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

כמו קלאופטרה: אמבטיית חלב – מרוקו

 

בעוד שכלות ישראליות טובלות במקווה, שעבר שדרוג בשנים האחרונות והפך במספר מקומות לספא של ממש, נשים במרוקו לקחו את עניין הטהרה צעד קדימה ובערב חתונתן טובלות באמבטיית חלב. מאחורי המנהג נמצאת האמונה (וכנראה שקלאופטרה תסכים) שטבילה באמבטיית חלב מטהרת את הגוף לקראת יום החתונה. ישנם אף מחקרים שמוכיחים כי לחלב סגולות קוסמטיות רבות וכי טבילה באמבטיה כזאת עוזרת לגוף להישאר צעיר ורענן.

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

קלאופטרה בטוח הייתה מאשרת. תמונה מתוך האינסטגרם: gypsea_lust

****

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

לחותנת באהבה – קוריאה

 

שוברים את הראש מה לקנות לחותנת שלכם לכבוד החתונה? קבלו השראה מהאומה הקוריאנית. בקוריאה נהוג שהחתן מעניק לאם הכלה אווז מעץ במתנה ביום החתונה. האווז, אשר נשאר כל חייו עם אותה בת זוג, הוא סמל לנאמנות, ודרך המתנה למעשה מצהיר הבעל לעתיד בפני אם הכלה כי הוא מתחייב להיות נאמן לביתה. אגב, גם הפינגווינים ידועים כחיה שנשארת נאמנה לבן זוג אחד כל החיים – סתם שתדעו.

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

לא באמת משנה מה יש בתוך המתנה, העיקר שתהיה עטופה יפה צילום: Katie Pritchard

****

10 מנהגי חתונות מסביב לעולםהעמסת סוכר – פינלנד

אנחנו רגילות שהכלה מעבירה את ערב חתונתה עם החברות הטובות או במסיבת רווקות, אבל הכלות הפיניות חוגגות את הלילות האחרונים שלהן כרווקות בדרך אחרת לגמרי. כלה פינית, בערב חתונתה, עוברת מדלת לדלת בשכונת מגוריה מצוידת בציפה, ואוספת מתנות וממתקים מהשכנים. ואם זה לא מספיק פדיחה, היא גם צריכה להסתובב כשהיא מלווה בגבר מבוגר הנשוי שנים רבות ומסמל אריכות נישואין. רק לנו זה מזכיר את האלווין?

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

כאב שיניים לפני החתונה מישהו? צילום: Little Botanica

****

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

לאסוף את השברים – גרמניה

דמיינו את הסיטואציה הבאה: אתם מתארגנים לחתונה, לבושים בחליפה או בשמלת כלה, סיימתם להתארגן, אבל רגע לפני שהכול מתחיל, אתם צריכים לצאת ולטאטא את הרחוב. נשמע כמו סיוט? אנחנו מסכימות, אבל בגרמניה, בבוקר החתונה, שוברות המשפחות של החתן והכלה מחוץ לבית כמות עצומה של כלי אוכל. הזוג שמתחתן צריך לטאטא ולנקות את כל שברי הכלים בעודו לבוש בבגדי החתונה. דרך העבודה הקשה בטאטוא הכלים לומד הזוג כי חיי נישואין הם לא דבר קל, אבל יחד, בעבודת צוות משותפת, אפשר לצלוח הכול. בינינו, זוג שמנקה את הבית יחד – ככל הנראה באמת יזכה לזוגיות מוצלחת.

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

לדעתנו לשבור כוס אחת זה לגמרי מספיק

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

כזה רק שבור. צילום: Sylvie Gil

****

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

שבוע הכול כלול – מצרים

הנה מנהג שהיינו שמחות לאמץ. במצרים המשפחה של הכלה מכינה לזוג הטרי את כל האוכל במהלך השבוע הראשון של נישואיהם. זאת בשביל שבני הזוג לא יצטרכו להתעסק בבישולים ויוכלו רק ליהנות זה מזה. כך שאם חשבתם ששאריות מהקייטרינג בתום החתונה מסדרות אתכם, חישבו שוב וקחו השראה מהאומה המצרית שמיסדה את העניין.

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

זה תופס גם אחרי ילד ראשון? תמונה מתוך האינסטגרם: greenweddingshoes

****

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

זר מתוק במיוחד – יוון וקנדה

גם ביוון וגם בקנדה נהוג שהכלה שמה בזר הכלה שלה קוביית סוכר, המסמלת את המתיקות שתהיה בחייהם של הזוג. כששמענו על המנהג ישר חשבנו מה הוא עושה לפרחים, ולאחר שבדקנו גילינו כי סוכר הוא למעשה מזון זמין וטוב לפרחים שזה עתה נקטפו, ולכן המנהג, מלבד המשמעות המתוקה שלו, גם דואג שהזר יישאר רענן לאורך זמן. מנהג חמוד וקטן שדורש מעט מאוד השקעה ומלא במשמעות מתוקה.

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

מנהג פשוט ומתוק במיוחד. צילום: Gantes.co

****

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

רק שלא ירד עלינו גשם – מדינות דרום ארה”ב

ארה”ב היא ארץ גדולה, כל כך גדולה שישנם מנהגים ומסורות המאפיינים רק חלקים ממנה. תושבי המדינות הדרומיות בארה”ב כגון טקסס, אלבמה ומיסיסיפי קוברים בקבוק של בורבון (ויסקי אמריקאי) כחודש לפני מועד החתונה בלוקיישן של החתונה. ביום החתונה חופר הזוג באדמה ומוציא את הבקבוק שקבר וכך מבטיח, על פי האמונה, שביום חתונתו לא ירד גשם. האמת, אנחנו כבר היינו מעדיפות שירד גשם מאשר לחפור באדמה בשמלת כלה. אגב, גשם בחתונה נחשב סימן למזל טוב, כך שבכלל מבחינתנו עדיף כבר להירטב.

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

צילום: Megan Welker

****

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

אושר כפול –  סין

באזורים רבים בסין נהוג כי למשך חודש שלם תולה זוג שמתחתן על דלת ביתו שלט אדום ענק שעליו נכתב “אושר כפול”. כך יודעים העוברים והשבים כי בבית הזה מתגורר זוג שזה עתה נישא. הסימן הסיני המסמל את צמד המילים “אושר כפול” הוא למעשה עיטור סיני, המשמש כפריט קישוט מעוצב ונראה כך 囍.  רק אנחנו מוצאות פה דמיון רב למנהג הצבת השלט “Just Married” בחזית האחורית של רכב החתן והכלה?

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

צילום: Docuvitae

****

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

עצור בטרם תעבור – ארגנטינה

חתונות הן ללא ספק מהאירועים הטובים ביותר להכיר בן זוג – בכל זאת, מדובר בחגיגה של אהבה בה כולם שיכורים. בדיוק מהסיבה הזו נכנס בשנים האחרונות טרנד חדש לעולם החתונות, שבו מחלקים לאורחים הצעירים צמידים בצבעי רמזור: צמיד אדום משמעותו שאתה בזוגיות, צמיד ירוק אומר שאתה פנוי וצמיד כתום – זה מסובך. הקהילה היהודית בארגנטינה החליטה לאמץ את הטרנד כדרך מקורית להילחם בהתבוללות ותוכלו למצוא כמעט בכל חתונה צמידים שכאלו.

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

האמת, לא הבנו את הקטע של הצמיד הכתום. צילום: The Great Romance Photo

10 מנהגי חתונות מסביב לעולם

צילום: Bryce Covey Photography

****

 

מכירים מנהג מיוחד של חתונות שלא הופיע בכתבה? שילבתם בחתונה שלכם מנהג מיוחד? שתפו אותנו!

קטגוריות
המגזין
© 2020 כל הזכויות שמורות ל My Day | תנאי שימוש | מדיניות פרטיות | עיצוב - Duvsha studio | Powered by Matat Technologies LTD
x